Záver prázdnin v znamení Tatra Flowers

Infomix

Festival plný umenia, kultúry a vzdelávania sa vo Vysokých Tatrách začne v piatok, 1.9.

Od 1. do 3. septembra sa vo Vysokých Tatrách uskutoční festival Tatra Flowers. Jeho návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť na víkend plný umenia, kultúry i vzdelávania. Do Tatier zavíta viacero kapiel a interpretov. Jedným z ústredných účinkujúcich hudobných telies bude SĽUK, ktorý sa predstaví v sobotu na Štrbskom Plese so svojím hudobno-tanečným programom Krížom-krážom. Program predvedie spolu 35 umelcov SĽUK-u.

Foto
Tatra Flowers zavíta aj na Štrbské pleso / facebook.com/tatraflowers.sk

Billy Barman zahrajú na Téryho chate

Samostatný koncert odohrá v ten istý večer na rovnakom pódiu speváčka Jana Kirschner, pričom na niekoľko skladieb sa k nej pridajú i tanečníci a hudobníci zo SĽUK-u. Štyri spoločné skladby zaznejú v špeciálnej úprave hudobného skladateľa Slava Solovica.

Fanúšikov a fanúšičky slovenskej kapely Billy Barman poteší zas piatkový akustický koncert spomínaného zoskupenia na Téryho chate. V rámci neho sa predstaví tiež päť speváčok zo SĽUK-u.

Okrem nich na festivale odohrá dva koncerty hudobníčka Katarína Máliková a v rámci koncertného programu dostane priestor aj mladý producent Samuel Štefanec alias Bulp. Milovníci meditačnej hudby si budú môcť vychutnať švajčiarsky hudobný nástroj hang, na ktorom odohrá svoj koncert Juraj Raši. Ďalšiu hudobnú one man show predvedie multiinštrumentalista Peter Luha a 2. septembra spríjemní návštevníkom a návštevníčkam pobyt v Tatrách indie-folkové sesterské zoskupenie Genius Locci.

V Tatrách sa predstaví aj Peter Lipa

Významnou sekciou zastúpenou na Tatra Flowers bude aj džez. Jej dramaturgom sa stal organizátor každoročného odovzdávania hudobných cien Esprit a šéfredaktor portálu jazz.sk Boris Čellár. Pre "džezuchtivé publikum" pripravil niekoľko zaujímavých koncertov. V rámci džezového line-upu sa predstavia Marina Zettl s kapelou Marina & The Cats, Peter Lipa, Lucia Lužinská, Valér Miko trio, Paper Moon Trio a Carpet Cabinet.

Horský film na Popradskom plese

V sekcii vážnej hudby vystúpia slovenský harfista Michal Matejčík, husľový virtuóz Dalibor Karvay a sláčikové zoskupenie Mucha Quartet pod vedením Juraja Tomku, ktoré sa predstaví 2. septembra sólovo na Téryho chate a 3. septembra odohrá na Skalnatom plese tiež koncert s Ivou Bittovou.

Nehudobnou súčasťou Tatra Flowers bude sekcia venovaná horskému filmu. Festival navštívia horolezec Peter Hámor a dokumentarista Pavol Barabáš, ktorí divákom a diváčkam premietnu svoje filmy. Rodiny s deťmi môže zas počas celého víkendu v rámci nehudobného programu zaujať edukatívno-zážitková zóna TANAP-u na Popradskom plese.

Zdroj: SITA