O nás

Rádio Košice vzniklo v magický dátum - 7. júla 2007, dnes už vysiela na 11 frekvenciách, takmer na celom východnom Slovensku.

Regionálnu jednotku na Slovensku možno charakterizovať ako informočno-hudobnú komerčnú rozhlasovú stanicu. Hudba má vo vysielaní prevahu, informácie vysokú prioritu. Hovorené slovo je sprostredkované moderátormi a redaktormi spravodajstva, ktorí denne prinášajú originálne vlastné témy, riadiac sa pritom novinárskym kódexom a objektivitou. 

Regionálnu jednotku na Slovensku, ktorá ponúka vždy aktuálne správy, kvalitnú hudbu, najpresnejší východoslovenský dopravný servis či moderované vysielanie, dnes môžete počúvať  na celom východe, a to na 11 frekvenciách: 

  • Košice mesto 91.7 MHz 
  • Košice okolie 106.9 MHz a 103.2 MHz Turňa
  • Prešov 90.4 MHz Prešov
  • Šariš: 90.8 MHz Sabinov – Lysá
  • Spiš 92.6 MHz Levoča – Uloža
  • Gemer 102.0 MHz Rožňava
  • Zemplín 97.0 MHz Strážske, 102.7 Michalovce a 91.0 MHz Trebišov
  • Tatry 91.7 MHz v Poprade 

Vďaka tomuto pokrytiu sa regionálna jednotka stala významným médiom na východe Slovenska, na ktorom oslovuje viac ako milión obyvateľov. K svojmu postaveniu na trhu bude aj naďalej pristupovať zodpovedne a napĺňať hlavnú myšlienku „Na východe najbližšie k Vám – Rádio Košice." 

Jednou z najvýznamnejších úloh, ktoré si Rádio Košice kladie za cieľ, je detailný, presný dopravný servis, aký vodičom na východe neponúkne žiadne celoplošné médium. Informácie pochádzajú priamo od vodičov, ktorí do rádia volajú dlhé roky, rovnako využívaná a dostupná je jedinečná dopravná aplikácia Košice Online - vyvinutá práve pre Rádio Košice, ktorá uľahčuje spôsob pridávania informácií a ich presnosť.

Hlavným motívom  bolo vytvoriť informačný zdroj o dianí nielen v Košiciach a jeho blízkom okolí, ale i na celom východe Slovenska. Väčšina jestvujúcich médií informuje iba o vybraných udalostiach na východe Slovenska a žiaľ, často veľmi povrchne. Metropola východu so všetkými svojimi špecifikami si zaslúži mať „svojho“ informačného sprostredkovateľa. Ambíciou Rádia Košice je napĺňať túto úlohu, čo sa darí z roka na rok lepšie. 

Rádio Košice chce informovať a zároveň byť aj príjemným spoločníkom, či už pri práci alebo oddychu. Okrem hovoreného slova tento cieľ napĺňa hudba. Typ a orientácia hudobného žánru je "adult oriented radio" (AOR), kde sa žánrovo spájajú staršie hity s novinkami melodického rocku a popu. Cieľom je osloviť hlavne aktívnu skupinu poslucháčov so záujmom o kultúrno-spoločenské dianie v meste. 

Od úplného začiatku (2007) má Rádio Košice samostatne fungujúcu spravodajskú redakciu ako neoddeliteľnú súčasť mozaiky, ktorú svojim vysielaním ponúka. Kolektív spravodajského oddelenia pripravuje každú hodinu v stručnej, ale dobre zrozumiteľnej forme prehľad udalostí s dôrazom na Košice a okolie ale aj celý východ Slovenska. Spracúva významné regionálne, celoslovenské i svetové informácie z agentúrnych ale hlavne vlastných zdrojov.

Zvuk o obraz obohacuje Rádio Košice prostredníctvom TV KOŠICE, informácie odvysielanie v regionálnej jednotke nájdu poslucháči aj na KOŠICE ONLINE.