Billy Barman zahrajú na Téryho chate

Infomix

Skupina vymení pódium za skalu a technikov za horských nosičov. Ich tatranský koncert sa volá: “Billy Barman a dievčatá… potichu!”

Slovenskú hudbu v symbióze s prírodou prinesie nový hudobný festival Tatra Flowers. Súčasťou jeho programu je aj projekt s názvom Billy Barman a dievčatá... potichu!, vytvorený v premiére pre festival s podtitulom Tatry rozkvitnú umením a zážitkami. Na novom multižánrovom festivale vystúpia Jana Kirschner, Peter Lipa, Iva Bittová, Katarína Máliková, Michal Matejčík, Mucha Quartet či Dalibor Karvay. Obľúbená kapela Billy Barman sa predstaví v podobe, v akej ju fanúšikovia ešte nikdy nevideli. Koncertovať bude na Téryho chate v sprievode piatich vokalistiek zo SĽUKu. Koncert vytvorený špeciálne pre nové podujatie odohrá v akustickom prevedení, bez použitia akýchkoľvek elektrických nástrojov či aparatúry. Vystúpenie bude pre návštevníkov festivalu zadarmo.

„Veľmi sa teším, že sa kapele Billy Barman páčil nápad zahrať akusticky spolu so speváčkami SĽUKu a to všetko v nadmorskej výške 2015 metrov nad morom v nádhernej scenérii Téryho chaty. Bude to unikátny koncert,“ uviedol šéf produkcie festivalu Jozef Murín. „Známe skladby Billy Barmana zaznejú inak, ako ich fanúšikovia poznajú. Trojhodinová túra na Téryho chatu bude teda stáť za to,“ doplnil s tým, že sa teší na samotný výstup členov kapely a horských nosičov, ktorí „ponesú hudobné nástroje a možno aj členov kapely“. Vystúpenie má byť podľa Murína výnimočné aj tým, že ľudia, ktorí sa prídu pozrieť na tento koncert, budú môcť stáť alebo sedieť v úplnej blízkosti kapely. „Žiadne zábrany ani pódiá,“ podčiarkol.

Na hudobný zážitok pozýva 1. septembra návštevníkov Tatier aj frontman skupiny Billy Barman Juraj Podmanický: „Sme naozaj radi, že môžeme konečne vymeniť pódium za skalu, mikrobus za palicu a ruksak, technikov za horských nosičov, zvukárov za ozvenu a dať dohromady špeciálne hudobné teleso postavené na čisto akustických nástrojoch a hlasoch krásnych dievčat zo SĽUKu. K folklóru a horám máme blízko, často nám pomáhajú pri písaní textov. Tatra Flowers je výzva, ktorú radi prijímame.“

Festival sa uskutoční na viacerých miestach v prostredí Vysokých Tatier od 1. do 3. septembra. V sobotu (2.9.) rozvibrujú tatranskú prírodu svojím umením SĽUK s programom Krížom-krážom vo veľkom amfiteátri v doskočisku mostíkov na Štrbskom Plese. Pod mostíkmi vystúpi aj Jana Kirschner. Sobotňajšie popoludnie je jediným spoplatneným podujatím v rámci trojdňového programu. Časť vstupného sa organizátori rozhodli venovať TANAPu na prácu s deťmi a mládežou.

Zdroj: TASR