Zverejnili nominantov do Rock'n'rollovej siene slávy

Infomix

Medzi 15 interpretmi sú napríklad aj Def Leppard, Janet Jackson, LL Cool J, Radiohead, Rage Against the Machine, Roxy Music alebo The Cure.

Zástupcovia Rock'n'rollovej siene slávy zverejnili zoznam 15 kandidátov na uvedenie v roku 2019. Sú medzi nimi Def Leppard, Devo, Janet Jackson, John Prine, Kraftwerk, LL Cool J, MC5, Radiohead, Rage Against the Machine, Roxy Music, Stevie Nicks, The Cure, Todd Rundgren, Rufus & Chaka Kahn a The Zombies.

LL Cool J a Kraftwerk už predtým nominovali štyri razy, kapelu The Zombies zase trikrát. Po prvý raz sa o uvedenie do siene slávy uchádzajú Def Leppard, Devo, Roxy Music, John Prine a Todd Rundgren. Stevie Nicks je členkou siene od roku 1998 ako speváčka kapely Fleetwood Mac. Teraz sa uchádza po prvý raz ako sólová interpretka.

Všetci spomínaní vydali debutovú nahrávku minimálne pred 25 rokmi, čím splnili jedno z hlavných nominačných kritérií. O tom, kto sa dostane do siene slávy, rozhodne viac ako tisíc umelcov, historikov, ľudí z hudobného priemyslu, ale aj fanúšikovia a fanúšičky, ktorí môžu hlasovať do 9. decembra. Organizátori následne zverejnia vybrané mená. Slávnosť sa bude konať 29. marca 2019 v Barclays Center v newyorskom Brooklyne.

Galéria k článku

 

Zdroj: SITA