Spoznajte JOZEFOVEKONE

Infomix

Bratislavská skupina je momentálne koncertne veľmi vyťažená, hrá po celom Slovensku a Čechách a zatiaľ stihli nahrať dva oficiálne single: "Tak sám" a "Letné ráno"

JOZEFOVEKONE vznikli zjari roku 2016 v bratislavskej Petržalke ako sólový projekt bicistu kapely ATMOSFERIK Palca Kováča (ktorý si chcel vyskúšať sám odspievať svoje vlastné hudobné nápady z pozície speváka) a basgitaristu tej istej kapely Kamila Eddyho Krivosudského (ktorý zas rieši aj druhý vokál). Povolali k sebe skúseného spievajúceho bubeníka Vladkyho Medára a v triu hrávali po kluboch až do neskorej jesene, kedy sa k nim pridáva aj klávesista Viktor Čičaj. Aktuálne s kapelou začal hrávať aj piaty člen, skúsený sólový gitarista Maťo Mesároš (ex- Radix).
 

Zaujímavý názov skupiny vznikol z kombinácie dvoch slov: Jozef - básnik Jozef Halgoš (postarší pán s mnohými titulmi, tiež bývalý jazdec, teraz hlavný rozhodca jazdeckých súťaží) zveril svoju rozsiahlu zbierku básní Paľovi Kováčovi, ktorý ich upravuje a zhudobňuje spolu s ostatnými členmi kapely. Tieto básne tvoria nosnú časť repertoáru, aj keď pribúdajú texty od speváka Palca tiež bubeníka Vladkyho (ktorý si tie svoje aj odspieva spoza bicích!).

Kone - skúšobňu máme v jazdeckom areáli a aj spevák sa pohybuje veľa rokov okolo koní. 
 
JOZEFOVEKONE sú momentálne koncertne veľmi vyťaženou kapelou, hrajúcou po celom Slovensku a Čechách a zatiaľ stihli nahrať v prestížnom sereďskom hudobnom štúdiu Jimiho Cimbalu dva oficiálne single: "Tak sám" (jan 2017) a "Letné ráno" (máj 2017)

 

Zdroj: JOZEFOVEKONE