Sophia ponúka svoju prvú autorskú skladbu

Infomix

V singli Dom bábik bojuje mladá slovenská speváčka s predsudkami.

Foto

Mladá slovenská speváčka Sophia predstavuje svoju hudobnú novinku Dom bábik. Tentoraz ide o skladbu v úplne novom štýle so silným autorským odkazom. „Dom bábik predstavuje predsudkovú škatuľku pre pekné dievčatá. Keď je dievča pekné, automaticky si o ňom myslia, že je hlúpa a namyslená. S týmto sa najmä stretáva mladšia generácia. Keď som bola na základnej škole, bola som jediná blondína v triede a veľakrát som schytala nepekné urážky. Vypočula som si 40 vtipov o blondínach, a keď som bola pri tabuli a niečo som pokazila, boli učiteľky, ktoré mi hovorili, že pekná tvárička mi do života nepostačí. A to som sa na základke nelíčila, bolo mi pomerne jedno, čo si oblečiem, a nijak som nevnímala môj výzor,“ dodáva Sophia.

Novinka je pre Sophiu prvá autorská skladba po textovej stránke, v ktorej bojuje s predsudkami, poukazuje na ne, avšak zároveň v nej dáva najavo svoj nadhľad nad nimi. Zaujímavosťou v texte je, že doň zahrnula tri jazyky – slovenčinu, angličitnu a španielčinu.

Galéria k článku

„Ženám sa stáva, že za nimi prídu cudzinci a spýtajú sa ich, odkiaľ sú a snažia sa ich nejako namotať, pretože si možno na základe ich výzoru myslia, že sú "ľahká korisť". Pred refrénom je veta po španielsky: "Donte esta tu casa, mi senorita?" V preklade "Kde je tvoj dom, moja slečna?" Je to aj taký odkaz na ten Dom bábik a anglický refrén je ako odpoveď na španielčinu, kde mu vysvetľujem, že vlastne prepáč, nerozprávam sa s cudzími ľuďmi, tak či tak, ja nie som tou, za akú ma považuješ,“ vysvetľuje speváčka.

O hudobnú produkciu sa postaral renomovaný slovenský producent a hudobník Eugen Botoš, finálny mix a mastering patrí Daveovi Darlingtonovi. Sophia okrem textu navrhla aj námet na videoklip, ktorého finálna podoba vznikla v spolupráci s Rouse Media. 

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE