Skupina Golden Era predstavuje debutový videoklip

Infomix

Klip točili v mestečku Spišské Podhradie s panorámou Spišského hradu a v opustenom kaštieli v Spišskom Hrhove.

Golden Era zo Spišského Podhradia  vydala debutový videoklip. Ide o cover verziu piesne "Dávno" od skupiny Olympic. „Klip nám točil
len 14-ročný chalan a už pracujeme na ďalšom. Bude to opäť cover verzia, tentokrát od najpopulárnejšej slovenskej kapely... Neskôr by sme chceli popracovať na našej vlastnej tvorbe,"
prezradili členovia.

Klip vznikol v krásnom mestečku Spišské Podhradie s panorámou Spišského hradu a v opustenom kaštieli v Spišskom Hrhove. Hudbu nahrával Števo Genčúr z SGT studio, ktorého 14-ročný syn Tomáš Genčúr spomínaný klip točil aj editoval.

Kapela Golden Era začala svoju kariéru v roku 2019 a vznikla len ako dočasné zoskupenie pre jednu kultúrnu udalosť v obci Studenec. „Zistili sme, že naše zoskupenie má potenciál, tak sme pokračovali v činnosti a máme za sebou zopár vystúpení. Časom naše verejné vystupovanie zastavila súčasná situácia. Predovšetkým sme kapela, ktorá hrá pre radosť seba a iných, je to naše hobby. Náš repertoár je žánrovo dosť široký, je zameraný na hity 60, 70, 80, a 90-tych rokov, Náš playlist tvorí nielen slovenská a česká tvorba, ale aj známe anglicky spievané hitovky. Plánujeme pracovať aj na vlastnej tvorbe v retro zvuku rokov minulých,“ doplnili členovia Golden Era.

Vekové rozpätie kapely je od 39 do 63 rokov, čo je dôkazom toho, že hudba spája ľudí bez ohľadu na vek. Členovia kapely sú - Ján Kukoľ - gitara, spev, Vladimír Kubovčík - gitara, basgitara, spev, Tóno Minďaš - gitara, basgitara, spev, Peter Jurčišin - klávesy a Fero Gurčík - bicie.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE