Pôjde o jedno z jeho najosobnejších diel.
Láska a New York sú hlavnými inšpiráciami albumu Hazel Eyes, nového piateho štúdiového albumu Sama Smitha. Spevák a skladateľ oznámil, že jeho ďalší album vyjde 21. augusta. Spolu s oznámením predstavil aj hlavný singel My Guy – úprimnú ľúbostnú pieseň inšpirovanú jeho vzťahom a životom v New Yorku.
„Je to skladba, na ktorú som čakal celý život,“ povedal Smith o soulovo ladenom singli. „Napísali sme ju s mojimi úžasnými priateľmi počas letného dňa v New Yorku a akoby spadla z neba. V tomto niekedy chladnom a odťažitom svete dúfam, že v nej budete cítiť lásku a blízkosť. Snažil som sa zachytiť žiaru a teplo lásky.“
Smith opísal pripravovaný album Hazel Eyes ako jedno zo svojich najosobnejších diel. Album vznikal v spolupráci s dlhoročným spolupracovníkom Simonom Aldredom a na 12-skladbovom projekte sa podieľali aj uznávaná kanadská speváčka a skladateľka Feist či multiinštrumentalista Shahzad Ismaily.
„Tento album je pre mňa mimoriadne výnimočný,“ vysvetlil Smith. „Pracoval som na ňom viac ako tri roky s veľmi malou skupinou blízkych priateľov. Je veľmi osobný a počas jeho tvorby som sa posunul aj ako umelec. Bol som producentom nahrávky, sprevádzal som ju od začiatku až do konca a na každom kroku som sa snažil posúvať svoje hranice.“
Zdroj: Billboard.com
