Rádio Košice konečne aj v Starej Ľubovni

Infomix

Najpočúvanejšie regionálne rádio na Slovensku vysiela priamo z hlavnej hradnej veže.

Rádio Košice má na rozhlasovej mape stabilné postavenie už neuveriteľných 16 rokov. Z pôvodne malého mestského rádia sa za ten čas stala silná regionálna jednotka, ktorá svojím signálom pokrýva celý východ, Liptov, frekvenciu má už aj v Bratislave. Fanúšikov ale určite poteší, že si od dnešného dňa môžu Rádio Košice naladiť už aj v Starej Ľubovni na frekvencii 97,4 MHz.

Foto

„Rádio Košice konečne aj v Starej Ľubovni,“ povzdychli si mnohí. „Vysielať z hlavnej hradnej veže Ľubovnianskeho hradu nebolo jednoduché, celý proces trval viac ako dva roky. Veľká vďaka patrí vedeniu Hradu Ľubovňa, rovnako aj Prešovskému samosprávnemu kraju, ktorý bol Rádiu Košice maximálne nápomocný v procese prípravy,“ povedal Marek Petráš z Rádia Košice.

Radosť je však obojstranná. Riaditeľ Ľubovnianskeho múzea Dalibor Mikulík: „Veľmi sa teším, že Rádio Košice bude vysielať z Hradu Ľubovňa a bude tak prístupné v širšom spektre. Návštevníci z Košíc a Prešova sú pre nás veľmi dôležití, chodí ich menej ako z Poľska, takže verím, že nám v tom pomôže aj Rádio Košice.“

Šestnásta frekvencia Rádia Košice, prvá rozvysielaná v Starej Ľubovni

Pripomeňme, že frekvenciu 97,4 MHz rozvysielalo Rádio Košice ako prvé a jediné. Predchodcovi sa to nepodarilo. Novou frekvenciou sa podarilo vytvoriť kompaktné pokrytie ťahu Prešov – Stará Ľubovňa, ako aj ťahu Stará Ľubovňa – Poprad. Niet pochýb o tom, že to priláka nových poslucháčov a tým stálym zabezpečí nerušený signál na cestách.

Nová frekvencia by však mohla prilákať aj nových návštevníkov hradu a jeho krásneho okolia: „Rádio Košice začína vysielať už tento týždeň a Ľubovnianske múzeum im na základe všetkých pravidiel umožnilo vysielať z hlavnej hradnej veže tak, aby sme nedeestetizovali hrad. Hovorí sa, že pod lampou býva najväčšia tma, a to platí aj teraz, lebo máme návštevníkov z Martina, Banskej Bystrice, Porta aj Lisabonu, ale Košice a Prešov, čo sú nosné mestá a ideálne na jednodňový výlet, tých je menej. Takže verím, že to pomôže a ďakujem za túto príležitosť,“ vysvetlil Mikulík.

Rádio Košice si aktuálne môžete naladiť na 16 frekvenciách, pokrýva celý východ, Liptov, jedinečná a predposledná je bratislavská frekvencia 90,1 MHz. Denne prináša aktuálne správy a reportáže, autorské témy a rozhovory. Neodmysliteľnou súčasťou regionálnej jednotky je Dopravný servis Rádia Košice, ktorý mapuje celý východ a Liptov, v rovnakom čase však paralelne vysiela špeciálny Dopravný servis pre západné Slovensko na bratislavskej frekvencii, čo je na Slovensku unikát.