Queer Jane zverejnili singel A Happy Drunk

Infomix

K akustickej piesni skupina ponúkla aj videoklip, ktorý nakrútili v Anglicku.

Slovenská indie kapela Queer Jane zverejnila singel A Happy Drunk, ku ktorému ponúkla aj videoklip. Akustická novinka, ktorá vyšla pod hlavičkou vydavateľstva Bruuder Records, je ďalšou ukážkou z pripravovaného albumu formácie. Ten si jej priaznivci budú môcť vypočuť už na jeseň. A Happy Drunk predstavuje folkovejšiu tvorbu kapely. O humorný text sa postaral líder skupiny Vlado Nosáľ, ktorý dostal nápad na pieseň počas párty. Frontman Queer Jane sa postaral aj o hudbu, pričom skladbu nahral na štvor-stopový kazetový magnetofón. 

Videoklip k piesni kapela nahrala v Anglicku. „Video sme nakrúcali na okraji Londýna na moste nad diaľnicou. Natáčanie však trvalo len necelú hodinu, nakoľko ho rozpustila polícia, ktorej telefonovali vystrašení šoféri v domnení, že sa chystáme z mosta skočiť,” priblížil nakrúcanie Nosáľ. O vznik videa sa postarala dlhoročná spolupracovníčka skupiny Soňa Maletz.

Queer Jane je bratislavská kapela, ktorá začala ako sólový projekt speváka, gitaristu a skladateľa Vlada Nosáľa. V roku 2012 sa k nemu pridali basgitarista Lukáš Valter a bubeník Adam Jánoš. Kapela má na konte EP Loveshy (2014) a albumy Flowerville (2015) a Home (2016). V roku 2018 vydali vo vydavateľstve Bruuder Records dva single A Minor Crisis a Waiting For The Sun. Nosáľ zaujal tiež spoluprácou s americkou formáciou The Brian Jonestown Massacre.

 

Zdroj: SITA