Poľská speváčka Blanka a jej skladba "Solo" na Eurovízii

Infomix

Blanka dvadsaťtriročné dievča s exotickým vzhľadom a poľsko-bulharskými koreňmi, sa spevu naplno venuje od štrnástich rokov, keď zložila svoju prvú pieseň.

Súťaž Eurovízia 2023 sa bude tento rok konať v Spojenom kráľovstve v meste Liverpool a to v mene minuloročných ukrajinských víťazov. Spojené kráľovstvo minulý rok skončilo na druhom mieste vďaka spevákovi Samovi Ryderovi, ktorého skladba Space Man sa niekoľko týždňov objavovala aj v našom rádiovom éteri. Sloganom tohtoročnej súťaže je "United by Music" - hudba spája a zbližuje ľudí na celom svete. Keďže Slovensko už roky súťaž ignoruje, predstavujeme vám speváčku, ktorá sa tento rok kvalifikovala za Poľsko do eurovíznej súťaže skladbou Solo.

Blanka dvadsaťtriročné dievča s exotickým vzhľadom a poľsko-bulharskými koreňmi, sa spevu naplno venuje od štrnástich rokov, keď zložila svoju prvú pieseň. Neskôr odišla do Ameriky, kde štyri roky zdokonaľovala svoj talent. Vystupovala v hudobných baroch a reštauráciach, zúčastnila sa tzv. open mic sessions v kluboch ako The Bitter End v New Yorku, kde kariéru podobným spôsobom odštartovala aj slávna Lady Gaga. Od roku 2021 sa Blanka venuje tiež DJingu a s poprednými poľskými producentmi tvorí vlastný repertoár. Najnovší singel Solo komentuje: „Je ľahké kvôli niekomu stratiť hlavu, ale keď zistíte, že sa s vami ten druhý hrá, váš uhol pohľadu sa dramaticky zmení. Musíte vedieť povedať dosť!“

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE