Na podujatí Christmas at Graceland zaspievajú Alanis Morissette i Post Malone

Infomix

Súčasťou vianočného televízneho špeciálu na počesť Elvisa Presleyho budú aj John Legend, Kacey Musgraves alebo Lana Del Rey.

Americká televízia NBC sa chystá osláviť a uctiť si Elvisa Presleyho špeciálnym vianočným koncertom so živou hudbou v jeho sídle Graceland. Výkonným producentom programu Christmas at Graceland je Elvisova vnučka Riley Keough.

Alanis Morissette, John Legend, Kacey Musgraves, Kane Brown, Lainey Wilson, Lana Del Rey, Post Malone a The War And Treaty vzdajú poctu Kráľovi rokenrolu jedinečnými vystúpeniami.

Riley Keough, dcéra Lisy Marie Presleyovej, ktorá zomrela v januári vo veku 54 rokov, bude tiež súčasťou programu, ktorý bude obsahovať aj doteraz neodvysielané zábery Elvisa.

Foto
Christmas at Graceland odvysiela televízia NBC 29. novembra / elvisthemusic.com

Aj keď ešte nie je jasné, ktoré Elvisove skladby odznejú, jeho rozsiahly sviatočný katalóg ponúka napríklad kultovú Blue Christmas alebo Here Comes Santa Claus (Right Down Santa Claus Lane). Jeho album It's Christmas Time z roku 1985 (reedícia vianočného albumu Elvis's Christmas Album z roku 1957) sa v roku 2015 dostal na 2. miesto v rebríčku Top Holiday Albums a v roku 2018 sa takisto umiestnil na 2. mieste v rebríčku Top Country Albums.

Vianočný televízny špeciál odvysiela stanica NBC v stredu 29. novembra.