Martha & Tena oslavujú 50 rokov na scéne

Infomix

Speváčky pri tejto príležitosti chystajú dva Grécke večery a spoluprácu s gréckymi umelcami.

Sestry Martha a Tena Elefteriadu si tohto roku pripomenuli 50 rokov od vydania svojho prvého singlu s názvom Tam chtěla bych být. Pieseň v roku 1968 zložili Aleš Sigmund a Petr Ulrych a v tom roku aj vyšla ako novinka na vynilovom singli vydavateľstva Supraphon. Od tej doby zaradili speváčky do svojho repertoáru viac ako 360 piesní v češtine, gréčtine, angličtine či poľštine.

Okrúhle výročie Martha a Tena oslávili s publikom na Gréckom večeri. Od priateľov dostali spolu s gratuláciou nové promo CD, nazvané 50 let dvojhlasně, ktoré obsahuje ich osem raritných, doposiaľ nevydaných nahrávok. Toto CD nie je bežne v predaji, fanúšikovia môžu oňho súťažiť na webových stránkach speváčok. „Pesničku Tam chtěla bych být sme nahrali ešte s brnianskou skupinou Vulkán, dnes ju už však v repertoári s kapelou Professor nemáme. Mala taký bezstarostný text: Tam chtěla bych být, kde každý umí si hrát, kde každý umí se smát, nic víc,“ uviedli svorne obe sestry.

Foto
Album obsahuje 8 raritných doteraz nevydaných nahrávok z archívu / martha-tena.net

„Teraz sa veľmi tešíme na našich hostí z Grécka, z ostrova Karpathos. Pozvali sme ich do Prahy a urobíme v novembri spolu dva Grécke večery. Jeden z nich, Chronis Panaretos, je na ostrove dokonca zvaný ako Hlas Karpathosu. A pretože spolu chystáme nové CD s gréckymi piesňami, pozvali sme si ho do jednej spoločnej piesne. To ďalšie, na čo sa môžeme tešiť, je budúci rok spoločná cesta s tanečníkmi gréckych tancov na ostrov Rhodos,“ dodali speváčky.

 

Zdroj: TASR