Jack White zverejnil dve nové skladby

Infomix

Muzikant plánuje vydať tretiu sólovku Boarding House Reach.

Americký hudobník a spevák Jack White zverejnil skladby Respect Commander a Connected By Love, ku ktorej ponúkol aj videoklip. Štyridsaťdvaročný muzikant zároveň prezradil názov nového albumu, ktorý sa bude volať Boarding House Reach. Dátum vydania nahrávky, ktorá bude obsahovať aj spomínané dve novinky, zatiaľ nie je známy.

Niekdajší líder už nefungujúceho dua The White Stripes pracoval na albume v štúdiách Sear Sound v New Yorku, Capitol Studios v Los Angeles a Third Man Studio v Nashville, pričom v prvých dvoch menovaných mestách doteraz album ešte nikdy nenahrával. Na počine spolupracoval s novou sprievodnou kapelou, ktorú tvorili Louis Cato (bicie), Charlotte Kemp Muhl (basgitara), DJ Harrison (syntetizátor), Neal Evans (klávesy) a Bobby Allende (perkusie). Ann a Regina McCrary z gospelovej skupiny The McCrary Sisters sa postarali o sprievodné vokály.

Jack White, vlastným menom John Anthony Gillis, sa preslávil v spomínanej kapele The White Stripes, ktorá vznikla v roku 1997. Jedinou ďalšou členkou bola jeho bývalá manželka Meg White. Debutový, eponymný album vydali v roku 1999, po ňom nasledovali štúdiovky De Stijl (2000), White Blood Cells (2001), Elephant (2003), Get Behind Me Satan (2005) a Icky Thump (2007). Kapela ukončila činnosť v roku 2011. White je tiež členom formácie The Dead Weather, s ktorou vydal štúdiovky Horehound (2009), Sea Of Cowards (2010) a Dodge And Burn (2015). So skupinou The Raconteurs, ktorá má v súčasnosti pauzu, zas ponúkol albumy Broken Boy Soldiers (2006) a Consolers Of The Lonely (2008). Ako sólový interpret vydal štúdiovky Blunderbuss (2012) a Lazaretto (2014).

 

Zdroj: SITA