IMT Smile zverejnili skladbu Budeme to stále my

Infomix

Text skladby napísal Vlado Krausz.

Slovenská kapela IMT Smile zverejnila skladbu Budeme to stále my. Novinku nahrali vo 4th Street Recording Studio v kalifornskej Santa Monice, a to na analógové pásky. „Bola to pre nás výzva, ale zároveň sme z toho mali veľkú radosť. Pre mňa ako muzikanta je super pocit, že vieme dať celú pesničku bez nejakých zásadných úprav. Nahrávať hudbu starým spôsobom je už dnes rarita. Keď produkujete hudbu digitálne, môžete ju akokoľvek upravovať, prestrihať a podobne. Pri klasickej analógovej nahrávke je to oveľa ťažšie a možnosti sú veľmi obmedzené. My sme si to však veľmi užívali," uviedol líder kapely Ivan Tásler. Text skladby napísal Vlado Krausz.

K piesni už zverejnili aj videoklip, v ktorom použili zábery gitaristu Tomáša Slávika. „To, čo sa mi na tom celom páči najviac, je, že všetky zábery vo videu sú skutočné. Je to reálny príbeh z nášho roadtripu po Amerike a presne vystihuje tú pohodu a uvoľnenú atmosféru, ktorá sa niesla celým naším výletom. Najprv sme boli v Los Angeles, potom sme sa chvíľu zabávali v Las Vegas a nakoniec sme šli do New Yorku, kde sme mali koncert. Náš gitarista Tomáš každú chvíľu niečo fotil a natáčal. My už sme to ani nevnímali. Asi práve preto to video pôsobí tak prirodzene. A presne o tom je aj naša nová pieseň. My proste milujeme muziku a chceme, aby to z našej produkcie bolo aj cítiť," vyjadril sa spevák. Formácia v minulosti nahrávala v spomínanom štúdiu aj skladby Anna, Vždy, keď mi chýbaš, Príbeh príbehov a Žena.

Muzikanti sa v súčasnosti pripravujú na IMT Smile Amfiteáter Tour 2018, v rámci ktorého navštívia Prešov, Martin, Banskú Bystricu, Východnú a Nitru. Ako hostia sa predstavia ElevenHill, Štefan Štec či Kandráčovci.

 

Zdroj: SITA