Hrdza oslávi 20. narodeniny na troch koncertoch

Infomix

Formácia sa predstaví v Bratislave, Prešove a Košiciach.

Slovenská skupina Hrdza oslávi svoje tohtoročné 20. narodeniny na troch špeciálnych koncertoch. Fanúšikovia a fanúšičky môžu výročie vzniku s kapelou osláviť 23. októbra v Bratislave, 21. novembra v Prešove a v 29. novembra v Košiciach.

„O názve skupiny rozhodla nečakaná zmena farby vlasov našej prvej speváčky Jarky Sisákovej. Speváčky a farba ich vlasov sa v skupine často menili a menia aj dnes, ale názov vydržal nezmenený,“ zaspomínal líder kapely Slavo Gibarti.

Termíny koncertov Oslavujeme 20 rokov :
23. októbra - Bratislava, DK Zrkadlový háj
21. novembra - Prešov, Stromoradie
29. novembra - Košice, Kasárne Kulturpark

Priaznivci Hrdze sa na koncertoch môžu podľa Gibartiho tešiť na staršie hity i na skladby z ich ostatného albumu Neskrotený (2018). Piesne Taká sa mi páči, Na horách býva či Štefan si užijú v podaní súčasných speváčok Susanny Jara, Lucie Gibarti, Gibartiho a členov skupiny. „Predstavíme sa v rozšírenej zostave s dvoma speváčkami a so špičkovým cimbalistom Mykhaylom Zakhariya. V Košiciach a v Prešove sa k nám pridajú aj niektorí bývalí členovia,“ prezradil frontman kapely.

Spomínaný album Neskrotený sa v apríli vyšplhal na 4. miesto v prestížnom medzinárodnom rebríčku World Music Charts Europe (WMCE), čo je historicky najvyššie umiestnenie slovenskej skupiny v jeho histórii. K jeho skladbám už formácia predstavila viacero videoklipov, zatiaľ posledný k piesni Divčata. Novinka opäť vznikla pod režisérskou taktovkou Jaroslava "Jarisa" Vaľka. „Týmto klipom chceme ukázať krásu našich slovenských dievčat. V texte tejto rusínskej ľudovej piesne dievčatá odpovedajú na otázku, prečo sú smutné a prezrádzajú dôvody, pre ktoré si ich chlapci tak vyberajú, ale najlepšie je si ho pozrieť a utvoriť si vlastnú predstavu,“ vyjadril sa o novom počine Gibarti. Videoklipy k ďalším skladbám budú podľa neho ešte postupne pribúdať.

Hrdza sa tiež pripravuje na vianočné koncerty. Tie sa uskutočnia 7. decembra v Púchove, 12. decembra v Martine a 21. decembra v Bojniciach.

 

Zdroj: SITA