Dopravný servis BA 11.06.2024 - 14:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na bratislavských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii RÁDIO KOŠICE, je voľne dostupný v Google Play a App Store. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

-

 

Aktuálne zdržanie:

- na Trnavskej smerom na Rožňavskú 10 minút

 

Aktuálne obmedzenia: 

- cestári sú na moste Lanfranconi a na diaľnici D2 v Bratislave, pracujú na sanácii mostného piliera na zjazdovej vetve z mosta ponad diaľnicu D2 v oboch smeroch. Práce budú trvať do 30. júna. Rátajte so zníženou rýchlosťou na 80km/h. 

- Vajnorská ulica je v úseku od Českej po Škultétyho uzatvorená. Potrvať by mala do 1. októbra.

- na Račianskej pri železničnom priecestí do mesta pracujú cestári, rátajte so zdržaním asi 10 minút 

- práce na ceste, v Petržalke na križovatke Kopčianska-Bratská

 

Plánované obmedzenia:

- Od 13. júna (štvrtok) sa bude opravovať vozovka na Ružinovskej ulici v úseku od obratiska električiek po Vrakunskú cestu. V úseku treba počítať s uzáverou a obmedzeniami. Obchádzka povedie cez Astronomickú. Zároveň počas víkendu 5. až 7. júla bude podľa samosprávy úsek opäť na jeden deň uzavretý z dôvodu kladenia druhej vrstvy asfaltu. Práce potrvajú do polovice júla.

- Na dopravnom uzle Landererova - Košická - Prístavná pri Moste Apollo má vzniknúť nová inteligentná križovatka.  Prvá fáza prác je naplánovaná na 15. júna až 31. júla. Počas nej sa plánuje na etapy uzavretie chodníkov na Prístavnej, Landererovej a Košickej ulici a priliehajúce priechody pre chodcov či zúženie jazdných pruhov a dočasné zrušenie autobusovej zastávky. 

       

Radary: 

- Vajnorská pri Motokárach smer centrum 

- Pražská smer Šancová

- Lamačská za Galériou smer Patrónka

 

Hliadky:

- Račianska pri Peknej do centra

- na konci Panónskej na Azurovú

 

Dlhodobé obmedzenia:

- Račianska od železničnej stanice po Pioniersku, čiastočne blokovaná cesta obojsmerne do júna 2024

- na moste na Hradskej ulici vo Vrakuni je zakázaný prejazd pre vozidlá nad 7,5 tony, s výnimkou mestskej hromadnej dopravy.

- zjazd na Zlaté piesky smerom od Prístavného mosta je uzavretý kvôli prácam

- oprava zvodidiel prebieha na Bajkalskej a Račianskej ulici. V druhej etape opravia zvodidlá pri križovatke s Prievozskou v smere na Gagarinovu.

- Pre stavebné práce je čiastočne uzatvorená diaľnica D1 v úseku Bratislava-Vajnory – Bernolákovo. Premávka je vedená v zúžených jazdných pruhoch a je tu znížená rýchlosť na 80 km/hod.

- Vajnorská od Zlatých pieskov po Kuchajdu čiastočne uzavretá, do júna 2024.

- výjazd na D1 z ulice Pri Mlyne je uzavretý pre práce na obchvate až do odvolania.

- uzavretá cesta na Jantárovej, od Vyšehradskej po Lietavskú, z dôvodu výstavby električkovej trate. Pre stavebné práce na Jantárovej ceste súvisiace s výstavbou električkovej trate do Janíkovho dvora sú do 30. júna dočasne zmenené trasy autobusových liniek.

- oprava električkovej trate na Vajnorskej, v úseku prác aj zdržanie