Dopravný servis 26.05.2023 - 14:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na bratislavských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii RÁDIO KOŠICE, je voľne dostupný v Google Play a App Store. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

- KE: v križovatke Národná Trieda x Hlinkova zrazilo osobné auto cyklistu, v smere na Watsonovu je obmedzený jeden pruh, premávka sa zhusťuje a treba rátať so zdržaním 

 

Aktuálne zdržanie:

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE okolie: na kruhovom objazde pri Bidovciach horel kamión, obchádzka vedie cez Bidovce, v oboch smeroch sa viete krátko zdržať

- KE okolie: medzi Čečejovcami a Šacou cestári maľujú čiary 

- Z levočského námestia sa smerom na Štrbské pleso presúva pelotón cyklistov, v jednotlivých úsekoch polícia priebežne zastavuje premávku, v mieste prejazdu treba počítať so zdržaním 

- LE: v súvislosti s cyklistickými pretekmi treba dnes (piatok 26.05.) rátať s dopravnými obmedzeniami. Preteky odštartujú v dnes o 11:00 z levočského námestia a po 124 kilometroch privedie pretekárov do cieľa na Štrbské Pleso.

  • Od dnes od 20:00 až do zajtra do 12:00 bude zavedený osobitný dopravný režim. Dotkne sa najmä námestia, ktoré bude uzatvorené a s čiastočným obmedzeniami je potrebné počítať aj na Košickej a Novej ulici. Zajtra bude zjazd na Košickú ulicu umožnený len vozidlám s povolením od organizátorov, obyvateľom dotknutých ulíc, majiteľom nehnuteľností, zásobovacím vozidlám, ubytovaným v súkromnom zariadení, organizátorom a záchranným zložkám.
  • Z Levoče sa pelotón bude presúvať cez obce Kurimany, Smižany, Spišský Štvrtok, Hrabušice, Betlanovce, Hranovnicu, Spišské Bystré, Kravany, Šuňavu a Lučivnú. Pred príchodom do cieľa na Štrbské Pleso cyklistov čaká ešte okruh smerom na Važec, Štrbu znova cez Šuňavu a Lučivnú až do cieľa. (zdroj: tasr)

- PP: Motoristické preteky Slovakia Rallye Tatry obmedzia do soboty 27. mája dopravu pod Tatrami. Uzavreté budú viaceré cesty v Poprade, mimo prevádzky budú niektoré zastávky mestskej hromadnej dopravy, a uzávera ovplyvní aj viacero spojov prímestskej dopravy.

- D1: mimoriadna uzávera diaľnice v úseku Poprad-západ - Mengusovce vrátane tunela Bôrik bude realizovaná v dvoch etapách:

  • Ľavá tunelová rúra (v smere do Bratislavy) v termínoch 27.05.2023 v čase od 22:00 do 02:00 a 29.05.2023 v čase od 00:00 do 02:00.
  • Pravá tunelová rúra (v smere do Prešova) v termíne 28.05.2023 v čase od 22:00 do 02:00.

- D1: NDS upozorňuje na čiastočnú uzáveru časti diaľnice D1 v úseku medzi križovatkami Liptovský Ján - Liptovský Hrádok. Dôvodom je geodetické meranie na moste Podtureň. 

  • 27.5.2023 (sobota) od 08:00 do 20:00 v ľavom jazdnom páse
  • 28.5.2023 (nedeľa) od 08:00 do 20:00 v pravom jazdnom páse

- PP: Budúci týždeň začnú stavebné práce na moste cez rieku Biela za Tatranskou Kotlinou vo Vysokých Tatrách. Od pondelka 29. mája budú platiť v danom úseku dopravné obmedzenia v podobe úplnej uzávery cesty.

 

Radar:

- KE okolie: za Moldavou n/B smerom na Drienovec 

- MI: na Močarianskej pri Slovnaftke 

- HE: na Ševčenkovej pred kruhovým objazdom 

- PO okres: v Kapušanoch smer Lada 

 

Hliadky: 

- KE: na vjazde do Šace z Malej Idy 

- TV okres: pred Hriadkami z Trebišova 

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: pred križovatkou Watsonova - Komenského v smere na Mier je uzavretý pravý pruh

- KE: v časti Važeckej ulice je uzávierka medzi križovatkami s Raketovou a Galaktickou z dôvodu budovania novej cestnej kanalizácie. Obmedzenia by mali trvať do začiatku letných prázdnin.

- KE: na Hlinkovej je obmedzený pravý pruh od križovatky s Národnou triedou k OMV, potrvá to do konca tohto týždňa. Dôvodom je havaríjný stav na odvodňovacích zariadeniach. 

- PO: v križovatke Košická-Východná práce a obmedzenia, minimálne zdržanie

-  KE: ZMENA ORGANIZÁCIE DOPRAVY NA SLANECKEJ na privádzači z mosta VSS na Slaneckú cestu, sledujte dopravné značenie. Rýchlosť obmedzená na 30km/hod (Zároveň sa dočasne zruší zastávka MHD Levočská (liniek 19 a 52 a N7) v smere do Krásnej. Náhradná zastávka bude umiestnená o niekoľko metrov bližšie k privádzaču z mosta VSS). 

- KE okolie: až do odvolania je uzavretá cesta medzi obcami Herľany a Banské z dôvodu odstránenia terajšieho oceľového premostenia, pretože bude započaté s výstavbou nového mosta cez Herlianský potok. 

- KE okolie: začala sa prvá etapa rekonštrukcie cesty druhej triedy z Košíc po štátnu hranicu s Ukrajinou. Prvá etapa zahŕňa časť od Nižnej Hutky po Slanské Nové Mesto

- okres TV: na trase Veľaty - Slovenské Nové Mesto sa začala rekonštrukcia, rátajte s obmedzeniami. Predpokladaná doba prác je 21 mesiacov (od marca 2023), mimo zimného obdobia. 

- okres TV: Na ceste druhej triedy II/552 v Košickom kraji sa dnes spúšťajú stavebné práce. Úsek s dĺžkou takmer 11 km, ktorý začína v Zemplínskej Teplici a pokračuje cez Zemplínsky Branč až po Veľké Raškovce, prejde modernizáciou. Rekonštrukcia potrvá 6 mesiacov. Úsek, ktorý prejde rekonštrukciou začína v okrese Trebišov v obci Zemplínska Teplica a pokračuje cez obce Egreš, Čeľovce, Nižný Žipov, Stanča, Zemplínsky Branč a Brehov. V okrese Michalovce vedie cez obce Oborín a Veľké Raškovce. V rámci stavebných prác sa na niektorých úsekoch obnoví kryt vozovky a zastabilizuje sa cestné teleso. Modernizácia bude zahŕňať aj sanáciu komunikácií či krajníc a upraví sa tiež odvodnenie vozovky.

- PO: Pre stavebné práce na uložení vodovodnej a kanalizačnej prípojky budú v termíne od 15. marca do 15. decembra 2023 čiastočné uzávierky ulíc Štúrova, Maybaumova, Radlinského, Budovateľská a čiastočné i úplné uzávierky ulíc Tomášikova, Prostějovská, Antona Prídavka, a to na križovatkách a na miestach realizovaných rozkopávok pre uloženie plynovodu, v úsekoch približne od 10 do 100 metrov.

- PO: ulice Dúbravská a Stavbárska čiastočne uzavreté, dôvodom je rozkopávka pre uloženie plynovodu. Do 15.12.2023

- PO: Uzávierka do 25. 6. 2023  v úseku od križovatky s ulicou 17. novembra po križovatku s ulicou Obrancov mieru. Doprava bude vedená vo vedľajšom jazdnom pruhu.

- okres SNV: Most na Smrekovej ulici v Smižanoch v okrese Spišská Nová Ves je uzavretý. Dôvodom uzávery je oprava a rozšírenie mostného objektu.

- okres PP: rekonštrukcia mosta medzi Popradom a obcou Spišská Teplica, práce potrvajú do júla.

- okres LM: medzi Pribylinou a Liptovskou Kokavou je úplne uzavretý most do 31. júla 2023