Dopravný servis 26.03. - 7:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

- KORONAVÍRUS: Preventívne kontroly sú aktuálne na všetkých hraničných priechodoch na Slovensku. Je potrebné rátať s možným zdržaním na vstupe/výstupe ako pri osobnej, tak aj pri nákladnej doprave. Priechody sú prejazdné iba pre ľudí s trvalým alebo prechodným bydliskom na Slovensku (platí výnimka pre kamióny s tovarom a Slováci s pobytom na území SR prejdú, platí následná povinná karanténa). 

Niektoré Maďarské hranice pre Slovákov sú uzatvorené a rovnako pre všetkých cudzincov. Doprava je púšťaná bez obmedzení cez hraničné priechody Čunovo - Rajka a aj Milhosť - Tornyosnémeti. Hraničný priechod Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely bude dočasne otvorený pre nákladné vozidlá s hmotnosťou do 3,5 tony. Osobná doprava je púšťaná bez obmedzení.

Slovenská republika uzavrela hraničné priechody s Poľskom. V prevádzke budú zatiaľ dva priechody, kde je presmerovaná kamiónová a osobná doprava, a to Trstená a Vyšný Komárnik. Ostatné priechody budú zatvorené.

Aktualizované informácie ministerstva nájdete na tomto odkaze

 

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký.

Cesty I. II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, v hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska miestami pokrytý vrstvou utlačeného snehu do 1-2 cm. Na ceste II/578 Skalka - Kremnica je zľadovatený sneh do 1 cm.

Horské priechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, okrem HP Huty, kde je miestami na vozovke vrstva utlačeného snehu do 1 cm.

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

 

Aktuálne obmedzenia: 

- KE: na Štúrovej, od Steel arény k Domu umenia, ľavý pruh.

- KE: Hviezdoslavova od Radnice smer športová hala v pravom pruhu. 

- KE: práce na ceste od Námestia Maratónu mieru, smer poliklinika Sever, pri zastávke MHD.

- KE: Čermeľská cesta - rekonštrukcia mosta v smere na Bankov: čiastočná uzávierka na tejto ceste II/547 až do 3.8.2020. Zmena organizácie dopravy, od KE smer Margecany a SNV prejazdné cez odstavnú plochu vpravo, smer Bankov sa riaďte podľa prenosnej svetelnej signalizácie. Vo všeobecnosti zvýšte opatrnosť v tomto úseku.

- KE: v Zdobe od KE práce na ceste a zúžená premávka.

- KE: na úrovni Hyper Tesca smer Mier cestárske stĺpiky v pravom pruhu, na druhej strane smer Furča veľký výtlk. 

- SNV: Spišské Vlachy smer Krompachy, cestári, v pravom pruhu to riadi semafor (obmedzenie potrvá niekoľko dní)

- PO:  do ukončenia uzávierky (30.06.2020) došlo k dočasnému zákazu odbočenia z Partizánskej ulice vľavo na Masarykovu ulicu.

- PO: uzavreté sú časti prešovských ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova a Biskupa Gojdiča. Dôvodom je kompletná rekonštrukcia ciest a chodníkov v okolí budúceho OC Forum. Uzávierka potrvá do 30. júna 2020. 

- Štefánikova ulica je uzavretá od križovatky s ulicami Grešova - Masarykova - Hlavná po križovatku s Hviezdoslavou ulicou (vrátane). Hviezdoslavova ulica od križovatky so Štefánikovou ulicou (vrátane) po začiatok Okružnej ulice pri zastávke MHD a Ulica Biskupa Gojdiča bude uzavretá v úseku od Hlavnej ulice po Jarkovú ulicu.

Ulice Okružná, Janka Borodáča a neuzavreté úseky ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova budú dočasne zaslepené. Zároveň bude jednosmerný úsek Hviezdoslavovej ulice dočasne obojsmerný.

- KK okolie: Obchádzka cez Vysoké Tatry pre kamióny dopravnej obsluhy zrušená. V smere od PP na sever cez Kežmarok, od Starej Ľubovne na juh platí aj naďalej obchádzka cez Sabinov a Prešov.

 

Radary:

 

Hliadky:

 

Dlhodobé obmedzenia:

- RV: Cesta medzi Krásnohorským Podhradím a Úhornou je počas zimy uzavretá. Pravidelná uzávera potrvá až do konca marca 2020.

- PO okolie: Uzávierka cesty medzi obcami Bajerov a Klenov v okrese Prešov potrvá do konca mája. Obchádzka je označená prenosným dopravným značením a je vedená po ceste tretej triedy Bzenov – Janov - Radatice - Ľubovec – Suchá Dolina – Miklušovce a Klenov. Úplná uzávierka potrvá do 31. mája 2020.

- LE: stavebné práce na stavbe Námestí Majstra Pavla v Levoči - II. etapa, časť B. Obchádzková trasa je vedená po Ulici Gustáva Hermanna a Mäsiarskej ulici. Cesta medzi Mestským úradom v Levoči a Bazilikou sv. Jakuba je uzavretá pre motorové vozidlá okrem vozidiel stavby, dopravnej obsluhy a MHD. Uzávierka bude trvať do konca mája 2020.