Dopravný servis 24.06.2024 - 17:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na bratislavských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii RÁDIO KOŠICE, je voľne dostupný v Google Play a App Store. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

 

DOPRAVNÉ NEHODY: 

- KE: pod Mostom VSS smerom na Južnú Triedu sa zrazili 3 autá, rátajte s krátkym zdržaním

- PO okres: za Fuliankou smerom na PO skončilo auto v priekope, prítomné sú aj záchranné zložky

 

Aktuálne zdržanie

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: na vjazde do mesta smerom z PO cestári kosia trávnik, obmedzený je ľavý pruh

- KE okolie: za Malou Idou smerom do Šemše kosia cestári pri pravom pruhu trávu, zvýšte opatrnosť

- KE okolie: na križovatke Košice-Juh došlo k zmene organizácie dopravy, preto sledujte značenie

- RV: na Špitálskej rekonštruujú cestu v úseku od mosta po Jasnú, rátajte aj so zdržaním 

- TV okres: v Hriadkach prebieha rekonštrukcia kruhového objazdu, rátajte so zdržaním zo všetkých smerov

- MI okres: v okolí Zemplínskej Šíravy došlo na viacerých miestach k zmene rýchlosti, preto sledujte dopravné značenie

- PO okres: v Lipníkoch pracujú obojsmerne cestári, rátajte so zdržaním

- SK okres: pred Stročínom smerom zo Stropkova pracujú cestári, zdržíte sa tu 

- D1: pri zjazde na Mengusovce prebieha oprava zábradlí na moste v oboch smeroch. Obmedzenie potrvá do soboty 13. júla do 18:00.

 

Radary: 

- KE: za Optimou smerom na Most VSS

- KE: na začiatku Barce smerom do mesta

- KE okolie: pred Bohdanovcami smerom z KE

- R4: na konci R4 pred mostom smer Šebastovce

- D1: pred výjazdom Poprad-východ smerom do LM

 

Hliadky:

- HE: na konci mesta smer Kochanovce

- SV okres: v Dlhom n/C smerom z Belej n/C

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE okolie: medzi Čečejovcami a Buzicou je uzavretá cesta kvôli prácam na železničnom priecestí do 26.06 do 17:00

- KE okolie: v Blažiciach opravujú most, doprava je riadená semaforom. Obmedzenie potrvá do 31.12. 2024

- okres TV: na trase Veľaty - Slovenské Nové Mesto sa začala rekonštrukcia, rátajte s obmedzeniami. Predpokladaná doba prác je 21 mesiacov (od marca 2023), mimo zimného obdobia.

- MI okres: pred obcou Veľké Raškovce smerom z Budkoviec je úplne uzavretý most cez kanál. Potrvá to do 04.07.2024. Obchádzková trasa vedie cez obce Drahňov a Budkovce

- PO: prebieha rekonštrukcia mosta na Lesíku delostrelcov, uzavretá je preto aj ulica Pod táborom. Všetky autá z tohto smeru sú ďalej smerované na Kuzmányho ulicu. Na Masarykovu ulicu je odbočenie zakázané, okrem vozidiel verejnej dopravy a všetky vozidlá musia ísť dole na Škultétyho ulicu.

- PO: uzavretá Vajanského ulica a čiastočne uzavretý je aj Lesík delostrelcov. Obchádzková trasa je v smere od Grešovej a Lesíka delostrelcov vedená po uliciach Jána Hollého, Moyzesovej a Metodovej. Toto obmedzenie potrvá do 30. 6. 

- PO okres: v Dulovej Vsi v časti Vlčie Doly je na hlavnej ceste kvôli stavebným prácam blokovaný jeden pruh, obmedzenie potrvá od 07:00 hod. do 18:00 hod. Obmedzenie potrvá do 31. 8. 

- PO okres: V obci Víťaz je pre rekonštrukciu chodníka je v čase od 07:00 hod. do 18:00 hod. čiastočne uzatvorená cesta III. triedy. Doprava je vedená vo voľnom jazdnom pruhu. Obmedzenie potrvá do 20. 8. 

- VT okres: V úsekoch medzi Vranovom nad Topľou časť Lomnica a Sačurovom, a tiež medzi Sačurovom a Sečovskou poliankou je kvôli prácam dočasne uzavretý jeden pruh vozovky. Doprava je riadena semaformi.

- BJ okres: medzi Hertníkom a Šibou je kvôli stavebným prácam uzavretá cesta. Obchádzovká trasa cez Kľušov - Kobyly - Janovce - Bartošovce, potrvá do 31.10.2024

- SL okres: medzi Nižnými Ružbachmi a Podolíncom rekonštrukcia železničného mosta, premávka je zúžená do jedného pruhu, prechádzate striedavo, riadi to semafor. Práce by mali trvať do septembra 2024

- KK okres: Jednosmerne uzavretá je cesta Rakúsy osada - Šarpanec od 2.5.2024 - 7.8.2024, ukončenie uzávery by malo byť 7.8.2024

- PP okres: úplne uzavretá je cesta tretej triedy kvôli rekonštrukcii mosta nad železničnou traťou v Štrbe. Obchádzka vedie cez Lučivnú. Predpokladané ukončenie je plánované na záver októbra 2024

- PP okres: čiastočne uzavretý je most vo Vysokých Tatrách - v časti Tatranská Polianka. Doprava je vedená vo voľnom jazdnom pruhu a riadená je svetelnou signalizáciou. Predpokladaný termín ukončenia je prelom október - november 2024.