Dopravný servis 22.02.2024 - 14:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na bratislavských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii RÁDIO KOŠICE, je voľne dostupný v Google Play a App Store. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

-

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

- PO okres: pri Veľkom Šariši smer Šarišské Michaľany, úsek je aktuálne obojsmerne neprejazdný

- SK okres: v Giraltovciach sa zrazili dve autá, zdržíte sa v oboch smeroch

 

Aktuálne zdržanie

-

 

Aktuálne obmedzenia:   

- KE: za mestom smerom na Bankov sa prepadáva cesta, prejazdný je iba jeden pruh, je tu už semafor

- KE: z Valalík do Barce hlásite množstvo nebezpečných výtlkov 

- PO: do 23. 2. je čiastočne uzavretá Záhradnícka ulica. Uzávierka postihne úsek dlhý približne 500 metrov. Dôvodom sú výkopové práce. Rešpektuje dopravné značenia. 

- D1 pred Spišským Štvrtkom z PP, práce

 

- Farmári v Košiciach smerujú aktuálne do Šace a tiež od Optimy smer Most VSS - Vyšné Opátske až do Budimíra

- presúvajú sa zo Závadky smer MI

- od Veľkého Šariša smer PO

- UPOZORNENIE

Ak sa niekam chystáte autom do 15 resp. 16 sú plánované protesty farmárov. Preto rátajte s dopravnými obmedzeniami vo viacerých okresných mestách. 

Niektoré cesty I. a II. triedy po celom Slovensku blokované poľnohospodármi a ich technikou. Kolóny traktorov a ďalších strojov sa pohybujú spomalenou rýchlosťou, trpezlivo

  • KOŠICE: od 9.00 do 16.00 - Trasa: Turňa nad Bodvou až po Zelený dvor, po vonkajšom obchvate
  • trasa: vjazd do Košíc - odbočka vpravo na Červený rak - Mosty VSS - Južné nábrežie - Vyšné Opátske - Prešovská cesta - parkovisko na Zelenom dvore - odbočka vpravo na Hlinkovu ulicu - Watsonova ulica - Festivalové námestie. (prestávka: do 13.00 na Festivalovom námestí, prejazdný je jeden pruh)
  • ROŽŇAVA: od 10.00 do 15.30 - Trasa: Rožňava - Brzotín - Tornaľa - Rožňava
  • TREBIŠOV: od 10.30 do 14.00 - Trasa: Trebišov na Farme o pol 11 vyrážajú - kruhový objazd Hriadky - Sečovce (benzínové čerpadlo) - kruhový objazd Hriadky. cca do 14.00 h bude blokovaný kruhový objazd Hriadky
  • MICHALOVCE: sa počíta s jazdou mestom od 9.00 do 14.00 - Trasa: po štátnej ceste I/19 v smere na Hriadky - na kruhovom objazde v Hriadkach sa otočia späť na Michalovce - v Michalovciach: Masarykova ulica - OC Zemplín -kruhový objazd - Masarykova ulica - Továrenská ulica - štátna cesta I/19 - hospodársky dvor (obec Závadka) - koniec protestu
  • PREŠOV: od 9.00 do 15.00 - Trasa č. 1: Petrovianska – Košická – Masarykova – Grešova – Vajanského – Duklianska – Sabinovská – Šarišské Michaľany – smer Sabinov Námestie Slobody.
  • Trasa č. 2: Petrovianska – Švábska – A. G. Svobodu – Bardejovská – Duklianska – Sabinovská – Šarišské Michaľany – smer Sabinov Námestie Slobody.

 

Radary:   

- KE: na Furči pri Lidli smerom z Hlinkovej

- D1: za výjzdom Košice-Sever smer Bidovce

- D1: pri Petrovanoch smer PO

 

Hliadky:

- KE: na začiatku mesta z MI

- TV: za mestom smer Veľaty

- VT okres: v Strážskom smer Nižný Hrabovec

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: na Slaneckej ceste došlo k presmerovaniu dopravy na ľavé jazdné pruhy (v smere do Krásnej) v úseku od privádzača z Nižných Kapustníkov po most cez Myslavský potok. Dôvodom je oprava dočasného panelového prejazdu z privádzača a tiež pokračovanie výstavby križovatky na Textilnej ulici. Rešpektuje dopravné značenia. 

- okres TV: na trase Veľaty - Slovenské Nové Mesto sa začala rekonštrukcia, rátajte s obmedzeniami. Predpokladaná doba prác je 21 mesiacov (od marca 2023), mimo zimného obdobia.

- MI: pre rekonštrukciu je uzavretý Stráňanský most cez rieku Laborec. Obchádzka vedie po Vinianskej ceste.