Dopravný servis 21.11.2023 - 17:20

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na bratislavských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikáscii RÁDIO KOŠICE, je voľne dostupný v Google Play a App Store. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

- TV okr: v Sečovciach pri Pošte havarovalo osobné auto smerom na MI, riadia to policajti, kolóny nehlásite

- PP na Štefánikovej pri Surprise clube smerom od Tatravagónky, dlhé kolóny

 

Aktuálne zdržanie:

- KE: Palackého, Herlianska, v Krásnej stratíte 20 minút

- PO na Vajanského po Rusínsku, Masaryková 5 minút

-  Aktuálne Hraničný priechod Vyšné Nemecké zablokovala dodávka s prívesom, neprejdú ani osobné auta, dlhé kolóny kamiónov

- HE: Mierová od Štefánikovej po Lidl 10 minut

 

Aktuálne obmedzenia:  

- KE: na Gorkého pri Daňovom úrade od Národnej banky obmedzený pravý pruh, prechádzate v ľavom a práce pokračujú aj v X pri Jumbe.

- KE: na Furči pri Pošte hlásite cestárske stĺpiky v pravom pruhu 

- KE okolie: v Moldave nad Bodvou prebiehajú rekonštrukčné práce na Rožňavskej, od č. s. Slovnaft po križovatku s Hlavnou, a od Hlavnej ulice až po koniec mesta v smere na Jasov. Práce potrvajú do 15. decembra. 

- TV okres: Od polnoci z utorka na stredu  až do odvolania bude z dôvodu zlého stavebno-technického stavu úplne uzavretý most v Drahňove, a to medzi obcami Vojany a Veľké RaškovceObchádzkové trasy pre dopravu nad 6t budú smerované po cez Veľké Raškovce, Trhovište, Michalovce, Zemplínsku Širokú, Pavlovce nad Uhom a späť. Doprava do 6t môže využiť obchádzku cez obec Stretavka. Dočasné dopravné značenie, vyznačujúce tieto trasy, bude správcom umiestňované v najbližších dňoch.

- MI vjazd do MIchaloviec od Strážskeho blokuje kolóna kamiónov, odporúčate inú trasu cez Trhovište. 

 

Radary:

- KE v Barci pri STK do centra

- KE na obchvate pred Alejovou smer Optima

- D1 pri Bidovciach od KE

 

Hliadky:  

- Košický Klečťenov obojsmerne

-

Dlhodobé obmedzenia:

- okres TV: na trase Veľaty - Slovenské Nové Mesto sa začala rekonštrukcia, rátajte s obmedzeniami. Predpokladaná doba prác je 21 mesiacov (od marca 2023), mimo zimného obdobia. 

- okres TV: Na ceste druhej triedy II/552 v Košickom kraji sa dnes spúšťajú stavebné práce. Úsek s dĺžkou takmer 11 km, ktorý začína v Zemplínskej Teplici a pokračuje cez Zemplínsky Branč až po Veľké Raškovce, prejde modernizáciou. Rekonštrukcia potrvá 6 mesiacov. Úsek, ktorý prejde rekonštrukciou začína v okrese Trebišov v obci Zemplínska Teplica a pokračuje cez obce Egreš, Čeľovce, Nižný Žipov, Stanča, Zemplínsky Branč a Brehov. V okrese Michalovce vedie cez obce Oborín a Veľké Raškovce. V rámci stavebných prác sa na niektorých úsekoch obnoví kryt vozovky a zastabilizuje sa cestné teleso. Modernizácia bude zahŕňať aj sanáciu komunikácií či krajníc a upraví sa tiež odvodnenie vozovky.

- PO: v centre je niekoľkotýždňová čiastočná uzávierka Záhradníckej ulice a ulice 17. novembra. Dôvodom uzávierky sú výkopové práce. Čiastočná uzávierka na Záhradnej ulici potrvá do piatka 8. decembra. Čiastočná uzávierka na ulici 17. novembra potrvá do štvrtka 30. novembra. 

- PO: Pre stavebné práce na uložení vodovodnej a kanalizačnej prípojky budú v termíne od 15. marca do 15. decembra 2023 čiastočné uzávierky ulíc Štúrova, Maybaumova, Radlinského, Budovateľská a čiastočné i úplné uzávierky ulíc Tomášikova, Prostějovská, Antona Prídavka, a to na križovatkách a na miestach realizovaných rozkopávok pre uloženie plynovodu, v úsekoch približne od 10 do 100 metrov.

- PO: ulice Dúbravská a Stavbárska čiastočne uzavreté, dôvodom je rozkopávka pre uloženie plynovodu. Do 15.12.2023

- HE:  od  3. novembra až do konca november 2023 budú  prebiehať stavebné práce v týchto lokalitách:- Mierová ulica, cesta na Ulici osloboditeľov od Námestia slobody (Mestská piváreň) popri Materskej škole Osloboditeľov po križovatku Sokolovská a cesta na Ulici Dobrianskeho