Dopravný servis 20.11.2023 - 17:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na bratislavských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikáscii RÁDIO KOŠICE, je voľne dostupný v Google Play a App Store. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

- KE: na Herlianskej hlásite hustú hmlu, dbajte na správne svietenie 

- celú zimnú sezónu je uzavretá cesta Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie, pre všetky vozidlá. 

- v okresoch Spišská Nová ves a Rožňava v hornatejších oblastiach sčasti pokrytý čerstvým až utlačeným snehom do 1 cm.

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

- KE: na Slaneckej za Južným nábrežím smer Most VSS, výrazne sa nezdržíte 

- KE okolie: v Moldave n/Bodvou pri Slovnaftke, odstavený kamión, dopravu riadi polícia, zvýšte opatrnosť 

- MI okres: za Pozdišovcami smer Trhovište, havarovalo osobné auto, krátko sa zdržíte  

- PP okres: pred Veľkou Lomnicou smerom z PP, rátajte so zdržaním

 

Aktuálne zdržanie:

-  

 

Aktuálne obmedzenia: 

- KE: na vjazde do Košickej n/Vsi je v X odstavený kamión, zvýšte opatrnosť 

- KE: na Furči pri Pošte hlásite cestárenské stlpiky v pravom pruhu. 

- KE okolie: v Moldave nad Bodvou prebiehajú rekonštrukčné práce na úseku ulíc Rožňavská od č. s. Slovnaft po križovatku s Hlavnou a od Hlavnej ulice až po koniec mesta v smere na Jasov. Práce potrvajú do 15. decembra. 

- KE okolie: medzi Šemšou a Malou Idou sú vyfrézované viaceré úseky, niektoré sú neoznačené, opatrne

- TV okres: medzi Hriadkami a Horovcami pracujú cestári, kolóny obojsmerne

 

Radary:

- KE: v Barci pri Freshi smer mesto 

- TV okres: v Sečovciach smer Hriadky 

- D1: pri LM smer Východná 

 

Hliadky: 

 

Dlhodobé obmedzenia:

- okres TV: na trase Veľaty - Slovenské Nové Mesto sa začala rekonštrukcia, rátajte s obmedzeniami. Predpokladaná doba prác je 21 mesiacov (od marca 2023), mimo zimného obdobia. 

- okres TV: Na ceste druhej triedy II/552 v Košickom kraji sa dnes spúšťajú stavebné práce. Úsek s dĺžkou takmer 11 km, ktorý začína v Zemplínskej Teplici a pokračuje cez Zemplínsky Branč až po Veľké Raškovce, prejde modernizáciou. Rekonštrukcia potrvá 6 mesiacov. Úsek, ktorý prejde rekonštrukciou začína v okrese Trebišov v obci Zemplínska Teplica a pokračuje cez obce Egreš, Čeľovce, Nižný Žipov, Stanča, Zemplínsky Branč a Brehov. V okrese Michalovce vedie cez obce Oborín a Veľké Raškovce. V rámci stavebných prác sa na niektorých úsekoch obnoví kryt vozovky a zastabilizuje sa cestné teleso. Modernizácia bude zahŕňať aj sanáciu komunikácií či krajníc a upraví sa tiež odvodnenie vozovky.

- PO: v centre je niekoľkotýždňová čiastočná uzávierka Záhradníckej ulice a ulice 17. novembra. Dôvodom uzávierky sú výkopové práce. Čiastočná uzávierka na Záhradnej ulici potrvá do piatka 8. decembra. Čiastočná uzávierka na ulici 17. novembra potrvá do štvrtka 30. novembra. 

- PO: Pre stavebné práce na uložení vodovodnej a kanalizačnej prípojky budú v termíne od 15. marca do 15. decembra 2023 čiastočné uzávierky ulíc Štúrova, Maybaumova, Radlinského, Budovateľská a čiastočné i úplné uzávierky ulíc Tomášikova, Prostějovská, Antona Prídavka, a to na križovatkách a na miestach realizovaných rozkopávok pre uloženie plynovodu, v úsekoch približne od 10 do 100 metrov.

- PO: ulice Dúbravská a Stavbárska čiastočne uzavreté, dôvodom je rozkopávka pre uloženie plynovodu. Do 15.12.2023

- HE:  od  3. novembra až do konca november 2023 budú  prebiehať stavebné práce v týchto lokalitách:- Mierová ulica, cesta na Ulici osloboditeľov od Námestia slobody (Mestská piváreň) popri Materskej škole Osloboditeľov po križovatku Sokolovská a cesta na Ulici Dobrianskeho