Dopravný servis 19.09.2023 - 14:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na bratislavských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii RÁDIO KOŠICE, je voľne dostupný v Google Play a App Store. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

- HE: na Štefánikovej pri Hotelovej akadémii, rátajte so zdržaním

 

Aktuálne zdržanie:

-

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: z Kalinčiakovej na Slnečnú nebezpečný výtlk. 

- KE okolie: cestári aktuálne čistia komunikáciu od blata a to na trase Šebastovce - Seňa, tvoria sa aj kolóny v tomto smere, trpezlivo.

- D1:  tunel Bôrik uzavretý pre jesennú údržbu. Uzávera bude platiť od 8:00 do nedele 24. septembra do 24:00.

- D1: do 20.09. 16:00 pozor na čiastočnú uzáveru na diaľnici D1 v ľavom jazdnom páse vrátane vetvy križovatky Spišské Podhradie v celej šírke vozovky vrátane krajnice. Dôvodom je odfrézovanie pôvodnej vozovky a pokládka nových asfaltových vrstiev.

- D1: do 22.10.2023 (nedeľa) do 18:00 hod. je čiastočná uzávera na diaľnici D1 v úseku mosta nad železničnou traťou pri Liptovskej Mare v pravom jazdnom páse. Dôvodom je výmena porušených mostných záverov. Doprava je vedená vždy v jednom jazdnom pruhu.

 

Radar:

- KE okolie: v Nižnej Hutke smerom z KE

- KE okolie: v Turni n/Bodvou z Drienovca

- SL okres: v obci Plaveč z Ľubotína

- PP okres: vo Svite smerom do PP

 

Hliadky: 

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: na Slaneckej zmeny v doprave. Cesta od Galaktickej po Golianovú sa zjednosmernila. Na Slaneckej ceste došlo k zmene organizácie dopravy a dočasného dopravného značenia v pondelok (14. 8.)  v úseku od obratiska električiek na Važeckej (Galaktická ulica) po koniec úseku v smere na Krásnu (Golianova ulica).

- okres TV: na trase Veľaty - Slovenské Nové Mesto sa začala rekonštrukcia, rátajte s obmedzeniami. Predpokladaná doba prác je 21 mesiacov (od marca 2023), mimo zimného obdobia. 

- okres TV: Na ceste druhej triedy II/552 v Košickom kraji sa dnes spúšťajú stavebné práce. Úsek s dĺžkou takmer 11 km, ktorý začína v Zemplínskej Teplici a pokračuje cez Zemplínsky Branč až po Veľké Raškovce, prejde modernizáciou. Rekonštrukcia potrvá 6 mesiacov. Úsek, ktorý prejde rekonštrukciou začína v okrese Trebišov v obci Zemplínska Teplica a pokračuje cez obce Egreš, Čeľovce, Nižný Žipov, Stanča, Zemplínsky Branč a Brehov. V okrese Michalovce vedie cez obce Oborín a Veľké Raškovce. V rámci stavebných prác sa na niektorých úsekoch obnoví kryt vozovky a zastabilizuje sa cestné teleso. Modernizácia bude zahŕňať aj sanáciu komunikácií či krajníc a upraví sa tiež odvodnenie vozovky.

- MI okres: v Strážskom zmena organizácie dopravy, križovatka je uzavretá, rátajte s tým, NAD 12t majú autá obchádzku iba jednu a to cez Trhovište, Hriadky, Vranov nad Topľou a Sedliská. DO 12t má obchádzku cez Sedliská, Vranov nad Topľou, Nižný Hrabovec, Nižný Hrušov a Trhovište. Potrvá do 2.10.2023

- PO: Pre stavebné práce na uložení vodovodnej a kanalizačnej prípojky budú v termíne od 15. marca do 15. decembra 2023 čiastočné uzávierky ulíc Štúrova, Maybaumova, Radlinského, Budovateľská a čiastočné i úplné uzávierky ulíc Tomášikova, Prostějovská, Antona Prídavka, a to na križovatkách a na miestach realizovaných rozkopávok pre uloženie plynovodu, v úsekoch približne od 10 do 100 metrov.

- PO: ulice Dúbravská a Stavbárska čiastočne uzavreté, dôvodom je rozkopávka pre uloženie plynovodu. Do 15.12.2023

- okres VT: od Sačurova smer Vranov nad Topľou sa pracuje na viacerých úsekoch, môžete sa krátko zdržať