Dopravný servis 19.06.2024 - 13:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na bratislavských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii RÁDIO KOŠICE, je voľne dostupný v Google Play a App Store. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

 

DOPRAVNÉ NEHODY: 

- VT okres: za Benkovcami smerom na Sedliská sa zrazili dve autá, na ceste je aj spadnutý veľký konár, opatrne. 

 

Aktuálne zdržanie

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: na Slaneckej smerom von z mesta pracujú cestári, blokujú pravý pruh, zvýste opatrnosť

- KE na Exnárovej došlo k zmene organizácie dopravy, je zjednosmernená, sledujte značenie.

- Uzavretá je rýchlostná cesta R4, a to v úseku od Kechneca po zjazd na Košice smerom z Maďarska. Premávka je presmerovaná z rýchlostnej cesty R4 v križovatke Kechnec  po vyznačenej obchádzkovej trase, cez priemyselný areál Kechnec. Obmedzenie potrvá do 23. 6. (nedeľa) do 18. 00 h

- TV okres: na Dargove smer Sečovce cestári kosia trávu, zbadáte ich na poslednú chvíľu, preto opatrne

- RV okres: v stúpaní na Sorošku smerom do Rožňavy pod železničným mostom kamión po požiari, prejdete to striedavo

- D1: pri Petrovanoch smerom do KE pracujú cestári, ľavý pruh, rátajte so zdržaním, pozor na dobrzďovanie, pred KE od PO je tiež obmedzený ľavý pruh. 

- MI okres: v Hriadkach prebieha rekonštrukcia kruhového objazdu, rátajte so zdržaním vo všetkých smeroch, smerom z KE a MI približne až 20 minút

- PO: počas Dní mesta Prešov bude úplne uzavretá Hlavná ulica. Od štvrtka 20. do soboty 22. júna. Čo sa týka MHD: Trolejbusové linky 1, 2, 4, 5, 7 a 8 budú nahradené autobusmi a spolu s ostatnými autobusovými linkami pôjdu po obchádzke cez ulice Štefánikova, Okružná a Remscheidská

- KK: prebieha maľovanie vodorovného značenia na viacerých cestách, zvýšte opatrnosť, obmedzenie potrvá od 18. júna až 23. júna (nedeľa)

- D1: pri zjazde na Mengusovce prebieha oprava zábradlí na moste v oboch smeroch. Obmedzenie potrvá od pondelka 17. júna od 7:00 až do soboty 13. júla do 18:00.

 

Radary: 

- výjazd z KE na Zelený dvor

- KE aj na Čermeľskej pred Lokomotívou do mesta

- RV okres: v Jablonove nT smer Soroška

- TV okres: Sečovce smerom z Hriadok

- D1 pri zjazde na Hybé smer LM

 

Hliadky:

- KE v Myslave pri kostole smerom na Baškú

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE okolie: medzi Čečejovcami a Buzicou je uzavretá cesta kvôli prácam na železničnom priecestí do 26.06 do 17:00

- KE okolie: v Blažiciach opravujú most, doprava je riadená semaforom. Obmedzenie potrvá do 31.12. 2024

- R4: Čiastočne uzavretá R4 v úseku od mosta nad železničnou traťou v smere do KE. Doprava je vedená v ľavom jazdnom pruhu. Obmedzenie potrvá do 23. 6. 

- okres TV: na trase Veľaty - Slovenské Nové Mesto sa začala rekonštrukcia, rátajte s obmedzeniami. Predpokladaná doba prác je 21 mesiacov (od marca 2023), mimo zimného obdobia.

- MI okres: pred obcou Veľké Raškovce smerom z Budkoviec je úplne uzavretý most cez kanál. Potrvá to do 04.07.2024. Obchádzková trasa vedie cez obce Drahňov a Budkovce

- PO: prebieha rekonštrukcia mosta na Lesíku delostrelcov, uzavretá je preto aj ulica Pod táborom. Všetky autá z tohto smeru sú ďalej smerované na Kuzmányho ulicu. Na Masarykovu ulicu je odbočenie zakázané, okrem vozidiel verejnej dopravy a všetky vozidlá musia ísť dole na Škultétyho ulicu.

- PO: uzavretá Vajanského ulica a čiastočne uzavretý je aj Lesík delostrelcov. Obchádzková trasa je v smere od Grešovej a Lesíka delostrelcov vedená po uliciach Jána Hollého, Moyzesovej a Metodovej. Toto obmedzenie potrvá do 30. 6. 

- PO okres: v Dulovej Vsi v časti Vlčie Doly je na hlavnej ceste kvôli stavebným prácam blokovaný jeden pruh, obmedzenie potrvá od 07:00 hod. do 18:00 hod. Obmedzenie potrvá do 31. 8. 

- PO okres: V obci Víťaz je pre rekonštrukciu chodníka je v čase od 07:00 hod. do 18:00 hod. čiastočne uzatvorená cesta III. triedy. Doprava je vedená vo voľnom jazdnom pruhu. Obmedzenie potrvá do 20. 8. 

- VT okres: V úsekoch medzi Vranovom nad Topľou časť Lomnica a Sačurovom, a tiež medzi Sačurovom a Sečovskou poliankou je kvôli prácam dočasne uzavretý jeden pruh vozovky. Doprava je riadena semaformi.

- BJ okres: medzi Hertníkom a Šibou je kvôli stavebným prácam uzavretá cesta. Obchádzovká trasa cez Kľušov - Kobyly - Janovce - Bartošovce, potrvá do 31.10.2024

- SL okres: medzi Nižnými Ružbachmi a Podolíncom rekonštrukcia železničného mosta, premávka je zúžená do jedného pruhu, prechádzate striedavo, riadi to semafor. Práce by mali trvať do septembra 2024

- KK okres: Jednosmerne uzavretá je cesta Rakúsy osada - Šarpanec od 2.5.2024 - 7.8.2024, ukončenie uzávery by malo byť 7.8.2024

- PP okres: úplne uzavretá je cesta tretej triedy kvôli rekonštrukcii mosta nad železničnou traťou v Štrbe. Obchádzka vedie cez Lučivnú. Predpokladané ukončenie je plánované na záver októbra 2024

- PP okres: čiastočne uzavretý je most vo Vysokých Tatrách - v časti Tatranská Polianka. Doprava je vedená vo voľnom jazdnom pruhu a riadená je svetelnou signalizáciou. Predpokladaný termín ukončenia je prelom október - november 2024.