Dopravný servis 18.03.2023 - 14:20

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na bratislavských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii RÁDIO KOŠICE, je voľne dostupný v Google Play a App Store. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.


VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

-

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

 

Aktuálne zdržanie:

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: cestári na Štúrovej v pravom pruhu od Dargova na Dom umenia

- KE okolie: dnes od 7.00 do 18:00 Cestice neprejazdné pre preteky

- D1: mimoriadna uzávera úseku vrátane Tunela Bôrik v nedeľu (19.03.2023) od 00:00 hod. do 04:00 hod. Práce budú prebiehať v dvoch etapách: počas prvej etapy budú prebiehať práce v pravej tunelovej rúre v smere do Prešova od 00:00 hod do 02:00 hod. Počas druhej etapy budú prebiehať práce v ľavej tunelovej rúre v smere na Žilinu od 02:00 hod. do 04:00 hod. Dôvodom mimoriadnej uzávery bude vyčistenie kanalizácie.

 

Radary:

- KE: Jantárová pri malých rampách smer Krivá

- KE: Śebastovce 

- KE okolie: rovinka Drienovec-Turňa

- R4: na konci pred maď. hranicami

- TV: Višňov, a na rovinke TV-Milhostov

- PO: Kapušany od PO

- PO: Chmeľov od PO

 

Hliadky:

- KE: na vjazde do Šace od Moldavy

- MI: Strážske od VT

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: zmena organizácie dopravy na Slaneckej v križovatke pri Tescu, kde budú autá jazdiť po náhradnej komunikácii z cestných panelov.

Zmena nastane aj v križovatke na ulici Pri Krásnej, ktorá bude úplne uzavretá a vodiči sa do tejto lokality dostanú cez Golianovu ulicu.

Presmerovanie dopravy na nové jazdné pruhy – na pravú stranu Slaneckej cesty v smere do Krásnej, je naplánované na začiatok mája. Stavba v oboch jazdných profiloch bude podľa zhotoviteľa hotová na jeseň tohto roka.

- KE: pred Optimou od Pereša je vozovka zúžená do ľavého pruhu.

- KE: Na Ondavskej rekonštrukcia zastávky pri VÚSCH-u, v smere do mesta.

- KE: prebieha rekonštrukcia Slaneckej cesty. Stavebné práce sú realizované v celej dĺžke ulice medzi MÚK Kapustníky a križovatkou s ulicou Meteorovou. Cesta II/552 bude v celom rekonštruovanom úseku Nižné Kapustníky – Meteorová /dĺžka 2.450 m/ prejazdná v dvoch jazdných pruhoch min. šírky 2,75 m – toto až na nevyhnutné výnimky bude platiť počas celej doby rekonštrukcie. Sledujte prenosné značenia. V celej dĺžke sú vypnuté semafory, je tam jeden prenosný semafor, rešpektujte ho a pozor na chodcov.

- KE okolie: začala sa prvá etapa rekonštrukcie cesty druhej triedy z Košíc po štátnu hranicu s Ukrajinou. Prvá etapa zahŕňa časť od Nižnej Hutky po Slanské Nové Mesto

- KE: dlhodobo uzavretý pravý jazdný pruh (rekonštrukcia autobusovej zastávky) na Toryskej, v smere k Steel Aréne, pred odbočkou na Idanskú

- TV okres: na trase Veľaty - Slovenské n.M. sa začala rekonštrukcia, rátajte s obmedzeniami. Predpokladaná doba prác je 21 mesiacov (od marca 2023), mimo zimného obdobia. 

- PO: v Prešove je momentálne pre havaríjny stav vodovodnej prípojky uzavretá Jarková ulica v úseku od Baštovej až po výjazd na Hlavnú, uzavretá je zatiaľ až do odvolania. Obísť to môžete cez Suchomlynskú, Okružnú alebo Levočskú ulicu.