Dopravný servis 16.09. - 16.20

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

- KE: Námestie Maratónu mieru v smere od Komenského k radnici sa zrazili dve autá, obmedzenie aj zdržanie 

- KE: Myslava smer Bukovec v zákrute osobné auto a autobus, už aj zdržanie 

- MI: Nacina Ves v smere od Michaloviec vážna nehoda, na mieste všetky záchranné zložky, obchádzajte cez obec Lesné. 

 

Aktuálne zdržanie: 

 

Aktuálne obmedzenia:   

- KE: Južná Trieda smer Ryba blokovaný ľavý pruh a nedá sa odbočiť na veľkej križovatke doprava ani doľava. 

- KE: Watsonova v smere od OA po amfik zúžený pravý jazdný pruh a znížená maximálna povolená rýchlosť. Využívajte oba jazdné pruhy a zipsovanie. 

- KE: Prešovská smer Furča a od HyperTesca smer Furča pravý pruh zúžený, cestárske stĺpiky, opatrne. 

- KE: V severnej časti Námestia osloboditeľov v Košiciach došlo k rozšíreniu pešej zóny v celkovej dĺžke 350 metrov, a to od križovatky s Bottovou ulicou - od hotela, po križovatku medzi Štúrovou a Mojmírovou ulicou pri obchodnom dome. Okrem chodcov môžu novovzniknutú pešiu zónu využívať iba vozidlá MHD.

- KE: Mojmírova, Pribinova, Murgašova, pribudli tu obmedzenia, jednosmerky a dočasne dopravné značenie, opatrne. 

- KE: práce na Odborárskej a Študentskej, obmedzený jeden pruh. Nedá sa odbočiť z Národnej triedy, jediný možný prejazd od Mieru, od Vodárenskej na Študentskú.

- D1: oprava cesty z Budimíra do Košíc, na Zelenom Dvore. Doprava je vedená vo voľnom jazdnom pruhu. Obmedzenie dopravy je etapovité, aktuálne s ním treba počítať v kilometri 107,000 - 108,500 v smere do Košíc (rátať treba s postupnou uzáverou pravého jazdného pásu cesty v kilometri 107,000 až 110,740). Obmedzenia potrvajú do 4. októbra

- od KE smer Moldava n/B pred vstupom, práce na ceste, blokovaný pruh 

- KE okolie: za Slanským Novým Mestom smer Slanec obmedzenie 

- KE okolie: Obchádzková trasa medzi Kysakom a Veľkou Lodinou je sprejazdnená. Až do ukončenia rekonštrukcie mosta bude cesta v dĺžke takmer troch kilometrov sprístupnená pre osobné autá, malokapacitné autobusy prímestskej dopravy, vozidlá dopravnej obsluhy do 10 metrov a vozidlá záchranných zložiek.

- PO: Za Šarišským Štiavnikom smer Svidník odstavený pokazený kamión, pozor 

- PO: Po novom už môžete využívať cestu na Štefánikovej ulici a okolí. Do prevádzky bol spustený aj nový kruhový objazd pri OC Novum. Uzatvorená je ešte ulica biskupa Gojdiča. Novinkou je na mieste okrem kruhového objazdu aj to, že došlo k zjednosmerneniu ulice Janka Borodáča v smere od Pavlovičovho námestia na Štefánikovu ulicu.

- PO: rekonštrukcia Vranovskej ulice, rátajte s obojsmerným zdržaním.  

- PO okolie: medzi obcou Lipníky (okres Prešov) a Hanušovcami nad Topľou (okres Vranov nad Topľou) stavebné práce na rekonštrukcii tejto cesty, na tomto úseku až štyri svetelné signalizácie a riadená premávka. Práce aj na moste medzi Podlipníkmi a Hanušovcami n/T.

- PP: uzavreté je železničné priecestie a časť ulice Teplická kvôli stavebným prácam.

- KK: Od dnes bude úplne uzatvorená ulica Jilemnického vo Veľkej Lomnici. Z dôvodu výmeny konštrukcie na železničnom priecestí sa na ceste I/66 medzi Popradom a Kežmarkom môžu v exponovaných časoch vytvárať kolóny. Šoférom odporúčame využiť obchádzku z Popradu cez Tatranskú Lomnicu a Tatranskú Polianku, respektíve trasu vedúcu cez Hozelec a Jánovce. Podľa plánov by dopravné obmedzenia medzi Popradom a Kežmarkom mali trvať najviac do konca tohto týždňa.

- MAĎARSKO: Vládnym nariadením sa ruší platnosť farebného semaforu krajín a zavádzajú sa dočasné kontroly hraníc. Od 1. septembra 2020 platí zákaz vstupu do Maďarska, iným ako maďarským občanom. Do Maďarska môžu vstúpiť aj cudzinci s oprávnením  na trvalý pobyt na území Maďarska a ich rodinní príslušníci, ak sa preukážu dokladom, respektíve disponujú platným povolením, ktoré im vydala cudzinecká polícia Maďarska a oprávňuje ich na pobyt na území Maďarska na obdobie dlhšie ako 90 dní.  Maďarsko – slovenskú štátnu hranicu je možné prekročiť len cez nasledovné hraničné priechody: Tornyosnémeti – Milhosť, Rajka - Čuňovo (diaľničný priechod), Komárno – Komárom, Esztergom – Štúrovo, Parassapuszta – Šahy, Kráľ – Banréve. Maďarsko  dnes otvorilo ďalšie hraničné priechody so Slovenskom . Ide o priechody v Medveďove, Salke, Slovenských Ďarmotách, v Rároši, Šiatorskej Bukovinke, Hosťovciach a riečny hraničný priechod v Štúrove.

- UKRAJINA: Od 1. septembra 2020 sa musia osoby prichádzajúce na územie Slovenskej republiky z Ukrajiny ešte pred prekročením hraníc zaregistrovať na tejto stránke. Potvrdenie o tejto registrácii sú povinné preukázať príslušníkom Policajného zboru pri hraničnej kontrole pri vstupe do Slovenskej republiky cez vonkajšiu hranicu.

- Dňa 17.09.2020 v čase 10.00  – 16.00 hod  budú  na   Kostolianskej ceste  III / pri kameňolome Hradová  Košice smer  na Kysak  /vykonávané  trhacie  práce  a sanácia  svahu  uvedenej cesty. Z tohto dôvodu  bude počas vykonávania  samotného  odstrelu  cesta uzatváraná  hliadkami  na dobu  max. 5- 10 minút .

 

Radary:

- KE: Zelený dvor, stoja v smere od Prešova, merajú od Košíc v protismere 

- KE: salaš Barca v smere do mesta 

- KE okolie: Svinica smer Michalovce (stoja za stromom)

- MI: Sečovce policajné auto, mobilný radar

 

Hliadky:

- KE: Malá stanica smer do mesta 

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: NDS upozorňuje motoristov na čiastočnú uzáveru cesty v úseku mosta v križovatke Červený rak. Obmedzenie potrvá do 30. septembra 18.00 h. Dôvodom je oprava mosta zabezpečujúceho premostenie cesty I/16 smerom z Rožňavy do centra Košíc ponad cestu I/16 vedúcu zo Sídliska KVP smerom na mestskú časť Nad jazerom. Doprava bude vedená v jednom jazdnom pruhu okolo pracoviska.  

- PO: Na Škultétyho ulici platí zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO: pri výjazde z Partizánskej na Masarykovu ulicu v Prešove opätovne platí dočasný zákaz odbočenia vľavo.

- PO: V Prešove komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice. 

- LE:  zosuv svahu na ceste Levoča – Závada. Je to vyznačené, opatrne, lebo zosuv svahu poškodil časť cestného telesa cesty III. triedy.

- KK:  Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice

- SNV: POZOR! V Spišskej Novej Vsi na ul. Starosaskej sa prepadol chodníkový most pre chodcov a cyklistov. Došlo tam k úprave dopravnej situácie na moste v smere od sídliska Mier. Na vozovke mesto pristúpilo k vyhradeniu jedného jazdného pruhu pre chodcov. Sledujte značenie a obchádzkovú trasu.