Dopravný servis 11.12.2023 - 16:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na bratislavských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikáscii RÁDIO KOŠICE, je voľne dostupný v Google Play a App Store. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH: 

- na celom Východe a Liptove aktuálne hmla, platia aj výstrahy pred poľadovicou, opatrne.

- zlú viditeľnosť do 100 metrov hlásite v KE a okolí, Ďurďošík, rovnako na Dargove, na R4ke smer maďarsko, na Soroške a v okolí Záborského preto upozorňujeme vodičov, dbajte na správne svietenie 

 

DOPRAVNÉ NEHODY:  

- KE: na Južnej Triede pri Freshi smerom do centra, krátko sa zdržíte 

- PO: na Arm. gen. Svobodu pri Eperii smer Švábska, zdržíte sa 

- PO: na Duklianskej pri cintoríne smerom von z mesta, rátajte so zdržaním 

- PO okres: za Finticami smerom na Záhradné sa skrížil kamión, úsek je neprejazdný, obísť to môžete cez  cez Tulčík a Kapušany

 

Aktuálne zdržanie

-

 

Aktuálne obmedzenia:  

- KE: na Slaneckej pri Kauflande, nefunkčný semafor 

- KE: Slanecká do mesta je uzavretá, obchádzate po bočných uliciach, a už sa tu tvoria aj kolóny.

- okres VT: v Slovenskej Kajni cestári opravujú vozovku 

- okres MI: Slovenska únia autodopravcov od dnes opäť blokuje hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod. 

 

Radary:

- KE: v Šaci smer Čečejovce 

- na zjazde z D1 pri Bidovciach 

- MI: na Humenskej pri Kerku smerom von z mesta 

- PO okres: v Lipníkoch smer Hanušovce n/Topľou 

- D1: za Spišským Hrhovom smer LE

 

Hliadky

- VT okres: za Hudcovcami smer Tovarné 

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: na konci Barce smer Šebastovce v pravom pruhu sú cestárske stĺpiky, opatrne

- KE okolie: v Moldave nad Bodvou prebiehajú rekonštrukčné práce na Rožňavskej, od č. s. Slovnaft po križovatku s Hlavnou, a od Hlavnej ulice až po koniec mesta v smere na Jasov. Práce potrvajú do 15.12.

okres TV: na trase Veľaty - Slovenské Nové Mesto sa začala rekonštrukcia, rátajte s obmedzeniami. Predpokladaná doba prác je 21 mesiacov (od marca 2023), mimo zimného obdobia. 

- okres TV: Na ceste druhej triedy II/552 v Košickom kraji sa dnes spúšťajú stavebné práce. Úsek s dĺžkou takmer 11 km, ktorý začína v Zemplínskej Teplici a pokračuje cez Zemplínsky Branč až po Veľké Raškovce, prejde modernizáciou. Rekonštrukcia potrvá 6 mesiacov. Úsek, ktorý prejde rekonštrukciou začína v okrese Trebišov v obci Zemplínska Teplica a pokračuje cez obce Egreš, Čeľovce, Nižný Žipov, Stanča, Zemplínsky Branč a Brehov. V okrese Michalovce vedie cez obce Oborín a Veľké Raškovce. V rámci stavebných prác sa na niektorých úsekoch obnoví kryt vozovky a zastabilizuje sa cestné teleso. Modernizácia bude zahŕňať aj sanáciu komunikácií či krajníc a upraví sa tiež odvodnenie vozovky.

- okres TV: cestári opravujú most za Zemplínskym Brančom smerom na Nižný Žipov, čiastočne blokujú premávku 

- okres TV: Z dôvodu zlého stavebno-technického stavu je do odvolania úplne uzavretý most v Drahňove, a to medzi obcami Vojany a Veľké Raškovce. Obchádzkové trasy pre dopravu nad 6 ton sú smerované cez Veľké Raškovce, Trhovište, Michalovce, Zemplínsku Širokú, Pavlovce nad Uhom a späť. Doprava do 6 ton môže využiť obchádzku cez obec Stretavka. 

- PO: Pre stavebné práce na uložení vodovodnej a kanalizačnej prípojky budú v termíne od 15. marca do 15. decembra 2023 čiastočné uzávierky ulíc Štúrova, Maybaumova, Radlinského, Budovateľská a čiastočné i úplné uzávierky ulíc Tomášikova, Prostějovská, Antona Prídavka, a to na križovatkách a na miestach realizovaných rozkopávok pre uloženie plynovodu, v úsekoch približne od 10 do 100 metrov.

- PO: ulice Dúbravská a Stavbárska čiastočne uzavreté, dôvodom je rozkopávka pre uloženie plynovodu. Do 15.12.2023