Dopravný servis 04.10.2023 - 11:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na bratislavských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii RÁDIO KOŠICE, je voľne dostupný v Google Play a App Store. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

 

Aktuálne zdržanie:

-

 

Aktuálne obmedzenia:

- TV okres: za Kráľovským Chlmcom smer Veľké Kapušany, cestári obojsmerne, premávku policajti púšťajú striedavo. 

- TV okres: vo Veľkých Kapušanoch smerom z Veškoviec do mesta, uzavreté žel priecestie, prebieha oprava. 

- Od dnešného rána rátajte s uzavretými hraničnými priechodmi Lysá nad Dunajcom, Lysa Poľana, Čirč-Leluchów a Podspády Nový režim potrvá desať dní, jeho predĺženie bude PL vyhodnocovať podľa situácie. Otvorený je priechod Trstená, ale prebiehajú tu kontroly. 

 

Radar:

- pred Jasovom smerom od Moldavy n.B.

- za TV na Vojčice

- Smižany smer Sp. Tomášovce

 

Hliadky: 

- družstevná pri Hornáde

- Dvorníky smer Turňa nB

- Sačurov

 

Dlhodobé obmedzenia:

 - KE: v Myslave bude z dôvodu plánovanej prekopávky komunikácie ulica Za priekopou v termíne od 02.10. do 13.10.2023 čiastočne neprejazdná. Zo smeru od reštaurácie Koliba bude možné dostať sa po rodinný dom č. 53. Zo smeru od križovatky Povrazová - Za priekopou bude možné dostať sa po materskú škôlku (Za priekopou 57).

- KE: na Slaneckej zmeny v doprave. Cesta od Galaktickej po Golianovú sa zjednosmernila. Na Slaneckej ceste došlo k zmene organizácie dopravy a dočasného dopravného značenia v pondelok (14. 8.)  v úseku od obratiska električiek na Važeckej (Galaktická ulica) po koniec úseku v smere na Krásnu (Golianova ulica).

- D1: úsek cesty I/68 na moste Prešov uzavreli, práce potrvajú mesiac a budú prebiehať v dvoch etapách. V prvej etape bude uzavretý pravý jazdný pruh v pravom jazdnom páse a v druhej etape ľavý jazdný pruh v pravom jazdnom páse. 

- okres TV: na trase Veľaty - Slovenské Nové Mesto sa začala rekonštrukcia, rátajte s obmedzeniami. Predpokladaná doba prác je 21 mesiacov (od marca 2023), mimo zimného obdobia. 

- okres TV: Na ceste druhej triedy II/552 v Košickom kraji sa dnes spúšťajú stavebné práce. Úsek s dĺžkou takmer 11 km, ktorý začína v Zemplínskej Teplici a pokračuje cez Zemplínsky Branč až po Veľké Raškovce, prejde modernizáciou. Rekonštrukcia potrvá 6 mesiacov. Úsek, ktorý prejde rekonštrukciou začína v okrese Trebišov v obci Zemplínska Teplica a pokračuje cez obce Egreš, Čeľovce, Nižný Žipov, Stanča, Zemplínsky Branč a Brehov. V okrese Michalovce vedie cez obce Oborín a Veľké Raškovce. V rámci stavebných prác sa na niektorých úsekoch obnoví kryt vozovky a zastabilizuje sa cestné teleso. Modernizácia bude zahŕňať aj sanáciu komunikácií či krajníc a upraví sa tiež odvodnenie vozovky.

- MI okres: v Strážskom zmena organizácie dopravy, križovatka je uzavretá, rátajte s tým, NAD 12t majú autá obchádzku iba jednu a to cez Trhovište, Hriadky, Vranov nad Topľou a Sedliská. DO 12t má obchádzku cez Sedliská, Vranov nad Topľou, Nižný Hrabovec, Nižný Hrušov a Trhovište. Potrvá do 2.10.2023

- PO: Pre stavebné práce na uložení vodovodnej a kanalizačnej prípojky budú v termíne od 15. marca do 15. decembra 2023 čiastočné uzávierky ulíc Štúrova, Maybaumova, Radlinského, Budovateľská a čiastočné i úplné uzávierky ulíc Tomášikova, Prostějovská, Antona Prídavka, a to na križovatkách a na miestach realizovaných rozkopávok pre uloženie plynovodu, v úsekoch približne od 10 do 100 metrov.

- PO: ulice Dúbravská a Stavbárska čiastočne uzavreté, dôvodom je rozkopávka pre uloženie plynovodu. Do 15.12.2023

- okres VT: od Sačurova smer Vranov nad Topľou sa pracuje na viacerých úsekoch, môžete sa krátko zdržať