Christina Mantis vydáva debutový singel

Infomix

Hudobníčka predstaví skladbu Homeless už tento štvrtok.

Mladá slovenská hudobníčka Christina Mantis prichádza po roku koncertovania s debutovým singlom s názvom Homeless.  Námetom pre skladbu bola predstava spoločnosti a rodičov, ako má autorka žiť a čo má v živote robiť. „Mám pocit, že v živote nám je často vtĺkaná formulka, ktorej by sme sa mali držať – vyštuduj, rob poriadnu prácu, vydaj sa a poroď dieťa. Mne okrem týchto vecí prízvukovali rodičia, konkrétne mama, že sa obliekam ako bezdomovec a radšej by som si mala dať slušné šaty“, prezrádza Christina pozadie skladby.

Pieseň sa nesie v sarkastickom duchu a Christina Mantis v nej spieva s nadhľadom nad touto situáciou – navádza v nej na vytvorenie si života podľa vlastných predstáv a túžob.

Foto

Christina Mantis je hudobníčka (spev, gitara), ktorá pôsobila vo viacerých kapelách na poste basgitaristky. Vlani sa rozhodla vydať sa sólovou cestou a začala koncertovať so svojím projektom, ktorý sa nesie – ako ona sama opisuje – v znení a vizuále "špinavej elegancie". V jej hudbe počuť vintage prvky, najmä 60. roky. 

Momentálne pracuje na debutovom albume v spolupráci s prešovským štúdiom S.ISLAND, zároveň ju čaká koncertný október – najbližšie odohrá koncert 05.10. v košickom Artfore, 07.10. v Lackovej na vernisáži výtvarníčky Andrey Čepiššákovej, 13.10. v bratislavskom Pink Whale, 14.10. v žilinskom KC Hoffmann a 20.10. v rožňavskom KC Kláštor.

Debutový singel Homeless vydáva Christina Mantis už tento štvrtok 21. septembra.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE