Chiki Liki Tu-a ovplyvnili alternatívne a jazzrockové kapely

Infomix

Prešovská formácia vychádzala z pôvodnej československej hudby 70. a 80 rokov.

Chlapci zo známej prešovskej kapely Chiki Liki Tu-a sú nielen výborní muzikanti, ale aj výborní organizátori. Jeden z ich nápadov bol postaviť si vlastný hudobný klub. Od nápadu prešli skoro dva roky práce a v januári 2019 sa v klube, ktorý dostal názov Stromoradie, uskutočnil prvý koncert.

Úspešný rozbeh klubu, v ktorom sa predstavili desiatky slovenských aj českých kapiel a interpretov, zastavila pandémia a okienko pokladnice klubu je už dlhé mesiace zatvorené. Chlapci nechcú, aby myšlienka klubu zanikla, snažia sa o jeho záchranu pred krachom.

Podpor klub Stromoradie a vyber si svoju odmenu je názov kampane, ktorú členovia kapely vymysleli. V apríli odohrali prvý zo série online koncertov, ktorým oslovili partnerov klubu, fanúšikov a návštevníkov koncertov. Ako bonus sa v ten istý večer počas vysielania prepojili do skúšobne českej kapely Mňága a Žďorp, s ktorou majú Prešovčania uzatvorené dlhodobé valašsko-šarišské priateľstvo.

Foto
Chiki Liki Tu-a s Mňága a Žďorp po koncerte Podpor klub Stromoradie / Facebook

Alternatívna skupina Chiki Liki Tu-a z Prešova je na scéne od roku 1995, v roku 2020 plánovali osláviť 25 rokov na scéne. Oslava sa, samozrejme, posúva, jej dátum si muzikanti netrúfajú povedať. Nie sú síce pesimisti, ale nepredpokladajú, že reálny koncert na státie v klube bude do konca roka povolený.

Trochu iná hudba - Višňovský o kapele Chiki Liki Tu-a a ich 25 rokoch na scéne

Fanúšikovi skupiny Chiki Liki Tu-a privolá úsmev na tvári už názov ich albumov – Nezatváraj Milan dvere, Budeš musel vlasy na blond prefarbil, Choďte sa hrať pred vlastný vchod alebo aj Dvojkilometrový jeleň. Ten vznikol pri jednej ceste v Rumunsku cez hory, kde bolo množstvo zákrut.

 

Zdroj: TASR