Carnival Youth vystúpia v septembri na Slovensku a v Čechách

Infomix

Na troch koncertoch predstavia i repertoár z nového albumu Good Luck, ktorý by mal vyjsť tento piatok.

Lotyšskí indie rockeri Carnival Youth zavítajú na jeseň po dvoch rokoch opäť na Slovensko a do Čiech. Na troch septembrových koncertoch predstavia okrem iného aj repertoár z albumu Good Luck, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta v piatok 16. augusta. Na všetky pripravované vystúpenia si kapela zároveň plánuje pozvať zaujímavých lokálnych hostí, ktorých predstavia v najbližších týždňoch.

Mladí hudobníci z Rigy si už v rámci svojho pôsobenia na hudobnej scéne zahrali na festivaloch SXSW, The Great Escape, Sziget, Reeperbahn či Eurosonic a absolvovali turné v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Británii a Poľsku. Slovenské publikum si formácia získala v roku 2015, keď vystúpila na festivale Grape.

Tvorbu Carnival Youth prepájajúcu úhľadné melodické linky a prvky psychedelického popu s energiou rockovej hudby ocenili nielen fanúšikovia a fanúšičky naprieč Európou, ale aj hudobní kritici. V roku 2016 si kapela za svoje skladby prevzala i cenu European Border Breakers Awards.

Na konte majú albumy No Clouds Allowed (2014), Propeller (2016) a Viena Vilciena (2017) a EP Never Have Enough (2014). Na pripravovanej štúdiovke Good Luck sa producentsky podieľali osobnosti ako Gatis Zakis, Nicolas Verhnes a Greg Calbi, ktorí v minulosti spolupracovali so skupinami ako Deerhunter, Dirty Projectors, MGMT, The National či Arcade Fire.

Zoznam pripravovaných koncertov Carnival Youth:
19. septembra – Tabačka, Košice
20. septembra – Nová Cvernovka, Bratislava
23. septembra – Futurum Music Bar, Praha

 

Zdroj: SITA