Dopravný servis 22.01. - 09:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

- SHMÚ: VÝSTRAHY pred tvorbou poľadovice a pred vetrom na horách platia pre viacero okresov východu aj pre Liptov, ale aj výstrahy pred tvorbou snehových jazykov a závejov pre Prešovský kraj.

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované diaľničné úseky na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami suchý.

Cesty I., II. a III. triedy na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. V hornatejších oblastiach Slovenska sa môže vyskytovať kašovitý alebo utlačený sneh hr. 1 - 3 cm. Na cestách nižších tried v obvodoch Haligovce, Spišská Stará Ves je miestami utlačený sneh hr. 4 - 5 cm.

Horské prechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na HP Dobšiná, Herlianske Sedlo, Huty, Súľová, Grajnár, Podspády a Vrchslatina sa miestami nachádza kašovitý až utlačený sneh hr. 1 - 2 cm.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

  • Hmla s dohľadnosťou do 100 m sa vyskytuje v okolí lokality Čertovica.
  • V okolí Lipian a sedla Besník sa na cestách vytvárajú snehové jazyky!
  • Snehové reťaze pre všetky vozidlá sú nutné na ceste II/584 Srdiečko - Bystrá.
  • Pozor! Na vlhkých a mokrých cestách sa pri nízkych teplotách môže vytvárať námraza až poľadovica!
  • Pre nákladné vozidlá nad 12 m dĺžky je uzatvorený HP Príslop (cesta I/78).
  • Pre vozidlá nad 12 m dĺžky sú po celú zimnú sezónu uzatvorené HP Fačkovské sedlo (cesta I/64) a HP Šútovce (cesta III/1774).
  • Cesta II/549 Úhornianske sedlo - Krásnohorské Podhradie je uzavretá - v zime nie je udržiavaná.

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

 

Aktuálne zdržanie:

 

Aktuálne obmedzenia:

- KE: Južná trieda pri hoteli v smere na VSS rozkopávka.

- KE: POZOR !! ZMENA ZNAČENIA !! V križovatke Prešovská-Sečovská smer centrum, rovnaká zmena aj zo sídl. Ťahanovce na Prešovskú smer centrum, nové značenie "Bezkolízne pripojenie". Platia pravidlá jazdy v jazdných pruhoch.

- KE okolie: je sprejazdnený provizórny most nad Hornádom medzi Kysakom a Veľkou Lodinou. Premávka je vedená v jednom jazdnom pruhu s povinnosťou dať prednosť v jazde protiidúcemu vozidlu.

- KE okolie: rekonštrukcia mosta cez potok Úhorná pred obcou Smolník, sledujte značenie.

- GL okolie: v Jaklovciach na moste semafor riadi premávku, smer Margecany.

- PO: Šarišská uzavretá, smer Jarkova.

- PO okolie: medzi obcou Lipníky (okres Prešov) a Hanušovcami nad Topľou (okres Vranov nad Topľou) stavebné práce na rekonštrukcii tejto cesty, aj svetelné signalizácie a riadená premávka.

 

Radary:

- KE: Zelený dvor smer Prešov

- KE okolie: Košické Olšany v smere z Michaloviec pri autobusovej zastávke

- D1: pri Lemešanoch smer Prešov

 

Hliadky:

- D1: pred tunelom Branisko v smere z Prešova + radar

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: Počas dvanástich nasledujúcich víkendov sa od 9. januára až do 28. marca 2021 v časoch od 7.00 do 18.00 hod. uskutoční výrub stromov na Slaneckej ceste v mestskej časti Košice Nad jazerom. V čase výrubu bude na etapy vykonaná uzávierka príslušnej časti Slaneckej cesty a zároveň výluka električkovej dopravy v celom úseku VSS, križovatka – Važecká. Automobilová doprava bude v tom čase obojsmerne premávať po obchádzkovej trase, ktorá bude využívať najmä blízke vnútrosídliskové komunikácie (Levočská – Čingovská – Ždiarska – Važecká) a potom sa napojí na Slaneckú cestu.  Úvodná etapa výrubových prác sa uskutoční v sobotu a nedeľu 9. - 10. januára, resp. 16. - 17. januára. Vyžiada si uzávierku Slaneckej cesty v úseku od križovatky s Rovníkovovou cez odbočku na Raketovú až po križovatku s Galaktickou ulicou. Kvôli zlepšeniu prejazdnosti obchádzkovej trasy budú počas víkendov pred obchodným centrom Billa na Rovníkovej ulici dočasne odstránené betónových kvetináče. Zároveň na Ždiarskej ulici v tom čase dočasne pribudne dopravná značka s vyznačeným zákazom státia.

- KE: V severnej časti Námestia osloboditeľov v Košiciach došlo k rozšíreniu pešej zóny v celkovej dĺžke 350 metrov, a to od križovatky s Bottovou ulicou - od hotela, po križovatku medzi Štúrovou a Mojmírovou ulicou pri obchodnom dome. Okrem chodcov môžu novovzniknutú pešiu zónu využívať iba vozidlá MHD.

- PO: Na Škultétyho ulici platí zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO: pri výjazde z Partizánskej na Masarykovu ulicu v Prešove opätovne platí dočasný zákaz odbočenia vľavo.

- PO: V Prešove komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice. 

- KK:  Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice

- SNV: POZOR! V Spišskej Novej Vsi na ul. Starosaskej sa prepadol chodníkový most pre chodcov a cyklistov. Došlo tam k úprave dopravnej situácie na moste v smere od sídliska Mier. Na vozovke mesto pristúpilo k vyhradeniu jedného jazdného pruhu pre chodcov. Sledujte značenie a obchádzkovú trasu.