Dopravný servis 09.08. - 15:40

DOPRAVNÝ SERVIS RÁDIA KOŠICE AJ VO VAŠOM MOBILE:

Stiahnite si aplikáciu, vďaka ktorej budete detailne a presne vedieť o všetkom, čo sa deje na východoslovenských cestách. NOVÝ DOPRAVNÝ SERVIS nájdete aj v aplikácii KOŠICE ONLINE, je voľne dostupný v GooglePlay a AppStore. Kliknite si na sekciu DOPRAVNÝ SERVIS, pridajte fotku, video a informácie priamo z miesta.

 

VŠEOBECNÁ SITUÁCIA NA CESTÁCH:

-  

 

DOPRAVNÉ NEHODY:

 

Aktuálne obmedzenia:   

- KE: medzi Perešom a Košice smer mesto začali práce na ceste, obmedzený ľavý pruh, prejazdne len v pravom

- KE: V severnej časti Námestia osloboditeľov v Košiciach došlo k rozšíreniu pešej zóny v celkovej dĺžke 350 metrov, a to od križovatky s Bottovou ulicou - od hotela, po križovatku medzi Štúrovou a Mojmírovou ulicou pri obchodnom dome. Okrem chodcov môžu novovzniknutú pešiu zónu využívať iba vozidlá MHD.

- KE: Mojmírova, Pribinova, Murgašova, pribudli tu obmedzenia, jednosmerky a dočasne dopravné značenie, opatrne. 

- KE: Rastislavova v okolí Starej nemocnice rozkopávky a obmedzenia. Uzavretý pravý pruh pri výjazde z areálu nemocnice, smer centrum a nedá sa odbočiť z Mudroňovej smer Železníky. Sledujte značenie aj zo Železníkov!

- KE: rozkopávka v križovatke Gorkého - Slovenskej jednoty.

- KE: Grešáková aj naďalej rozkopaná a neprejazdná.

- KE okolie: cesta medzi Beniakovcami a Hrašovíkom pre práce neprejazdná.

- KE okolie: obec Veľký Folkmar, semafor.

- MI okolie: Most v Strážskom čaká štvordňová uzávierka a to od 11. 8. od 7:00 hod. do 14. 8. 2020 do 19:00 hod. budú na moste realizovať stavebné práce. Mostom cez Laborec prejdú len chodci, ich pobyb budú regulovať pracovníci stavby. Vodiči môžu cestovať obchádzkovou trasou v smere od Zbudze cez Michalovce.

- SNV: POZOR! V Spišskej Novej Vsi na ul. Starosaskej sa prepadol chodníkový most pre chodcov a cyklistov. Doprava motorovými vozidlami ohrozená nebola a táto je zabezpečovaná plynule ďalej. Priechod pre chodcov cez rieku Hornád je smerovaný k druhej pešej lávke vo vzdialenosti cca. 150 m. 

- PO: V súvislosti s postupom prác pri rekonštrukcii cesty I/18 Prešov - Lipníky bude počas nadchádzajúceho víkendu (8.8 - 9.8.2020) a v sobotu dňa 15.8.2020 v čase od 7.30 do 16.00 hod. automobilová doprava smerujúca zo Sídliska Sekčov smerom na Bardejov a Vranov nad Topľou jednosmerne vedená po obchádzkovej trase cez Bardejovskú ulicu v Ľuboticiach a následne cez Šebastovskú ulicu v Nižnej Šebastovej. 

- PO: pri výjazde z Partizánskej na Masarykovu ulicu v Prešove opätovne platí dočasný zákaz odbočenia vľavo.

- PO: V Prešove komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice. 

- PO: rekonštrukcia Vranovskej ulice, rátajte s obojsmerným zdržaním. 

- Kapušany - PO viaceré práce na ceste, obojsmerne, označené, môžu sa tvoriť kolóny.

- PO okolie: medzi obcou Lipníky (okres Prešov) a Hanušovcami nad Topľou (okres Vranov nad Topľou) stavebné práce na rekonštrukcii tejto cesty, na tomto úseku až štyri svetelné signalizácie a riadená premávka. Práce aj na moste medzi Podlipníkmi a Hanušovcami n/T.

- PO - BJ: cesta PO-BJ rekonštrukčné práce na ceste, na mostoch, riadená premávka semaforom, rátajte so zdržaním. 

 

Radary:

- KE: za Tescom smer Furča

- KE okolie: Košické Olšany smer Michalovce

 

Hliadky:

- PO okolie: Fričovce, pri obecnom úrade

 

Dlhodobé obmedzenia:

- KE: NDS upozorňuje motoristov na čiastočnú uzáveru cesty v úseku mosta v križovatke Červený rak. Obmedzenie potrvá do 30. septembra 18.00 h. Dôvodom je oprava mosta zabezpečujúceho premostenie cesty I/16 smerom z Rožňavy do centra Košíc ponad cestu I/16 vedúcu zo Sídliska KVP smerom na mestskú časť Nad jazerom. Doprava bude vedená v jednom jazdnom pruhu okolo pracoviska.  

- KE okolie: Pred Ružínskym mostom v smere na KE čiastočné obmedzenie 

- PO: Na Škultétyho ulici platí zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá. Dôvodom je nepriaznivý technický stav frekventovaného mosta nad železničnou traťou. Nákladná doprava je  odklonená po obchádzkovej trase cez Masarykovu alebo cez Kuzmányho ulicu. (Obmedzenie sa týka nákladných vozidiel nad 3,5 tony, ktoré majú zakázaný prejazd cez miestnu komunikáciu v úseku od križovatky s ulicami Masarykova a Kuzmányho po križovatku s Budovateľskou ulicou.)

- PO: uzavreté sú časti prešovských ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova a Biskupa Gojdiča. Dôvodom je kompletná rekonštrukcia ciest a chodníkov v okolí budúceho OC Forum. Štefánikova ulica je uzavretá od križovatky s ulicami Grešova - Masarykova - Hlavná po križovatku s Hviezdoslavou ulicou (vrátane). Hviezdoslavova ulica od križovatky so Štefánikovou ulicou (vrátane) po začiatok Okružnej ulice pri zastávke MHD a Ulica Biskupa Gojdiča bude uzavretá v úseku od Hlavnej ulice po Jarkovú ulicu. Ulice Okružná, Janka Borodáča a neuzavreté úseky ulíc Štefánikova, Hviezdoslavova budú dočasne zaslepené. Zároveň bude jednosmerný úsek Hviezdoslavovej ulice dočasne obojsmerný.

- SB: zo Sabinova práce na moste, smer Ražňany.

- SL: v Ľubotíne semafor, riadená premávka, zdržanie do 5 min.

- LE:  zosuv svahu na ceste Levoča – Závada. Je to vyznačené, opatrne, lebo zosuv svahu poškodil časť cestného telesa cesty III. triedy.

- KK:  Otvorený dočasný most cez rieku Poprad. Autá v smere od Popradu sú smerované cez pôvodný most, v smere od Spišskej Belej slúži provizórny most. Nový vjazd na parkovisko ku Lidlu je zo Slavkovskej ulice