"Zachovajte pokoj", hovoria LUVVER

Infomix

Nitrianska post-indie trojica každé dva týždne vydáva nový track z pripravovaného albumu IT IS VVHAT IT IS.

Po úspešnom singli Dark Times predstavuje kapela singel Misguider. Zvukovo v ňom opäť nadväzuje na inšpirácie 80s elektropopu a disca. „Už dlhšiu dobu nás bavia veci ako Tears for Fears či Hall & Oates, a tieto vplyvy presakujú do našej najnovšej tvorby,” hovorí bubeník Martin Zaujec.

„Slovo Misguider je novotvar, označuje vec alebo osobu, ktorá ťa zvedie z cesty alebo odtrhne od reality. Mám pocit, že v tejto dobe, sú takíto “misguideri” úplne všade. Tento princíp je reflektovaný nielen v texte, ale aj v až násilných zvukových kontrastoch v samotnom singli,” hovorí frontman Tom Löbb.

Nové tracky okrem jasných vplyvov charakterizuje aj prísna zvuková konzistentosť, ktorá je spôsobená najmä tým, že väčšina z nich vznikla v krátkom časovom období za pár týždňov. 

Najnovším singlom kapely je #staymild, ktorý vychádza 22. mája. Hoci v ňom počuť aj vyššie spomenuté vplyvy, má oveľa súčasnejší zvuk. „#staymild je inšpirovaná súčasnou elektronikou, ale na jej konci počuť aj mierny metalový úlet. Máme radi tvrdšie gitarové veci, a do #staymild nám niečo podobné pasovalo,” opisuje outro tracku Zaujec. „Tak som zavolal môjmu bratrancovi Jurovi Štefánikovi (gitaristovi Zoči Voči), ktorý sa tam vybláznil na sedemstrunovej gitare.”

A čo je odkazom tracku #staymild? „Je to úplný opak motivačného meme hesla STAY WILD. Chceli by sme odkázať ľuďom, že občas sa treba držať pri zemi a zachovať pokoj. Najmä v týchto časoch je to extrémne dôležité,” uzaviera Zaujec. 

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE