Vyšla reedícia albumu Svět Hledačů skupiny Blue Effect

Infomix

Na dvoch LP a dvoch CD ponúka album Svět Hledačů dvanásť skladieb.

Fanúšikom československej rockovej éry sa dostáva do rúk reedícia legendárneho art-rockového albumu Svět Hledačů skupiny Blue Effect. Tento album vydala v roku 1979 partia okolo gitaristu Radima Hladíka pod vynúteným názvom M. Efekt.

Foto
Obal albumu Svět Hledačů skupiny Blue Effect / Facebook

Rozsiahle kompozície, básnické texty, ktoré ponúka booklet, i muzikantské majstrovstvo výborne zapadli do éry soundu trebárs anglických Yes. Album obsahuje päť skladieb, z ktorých Hledám své vlastní já a Rajky sa stali súčasťou repertoáru nového Blue Effectu. Druhá z nich v koncertnej podobe z roku 2007 tvorí záver siedmich CD bonusov. Dopĺňajú ju dobové singlové nahrávky, či už M. Efektu či voľnejšej zostavy Semelka–Hladík–Čech. „Svět Hledačů stojí za vydanie kedykoľvek, ale tento rok je špeciálny. Novembrová 75-ka Leška Semelku a, bohužiaľ, nedožitá decembrová Radima Hladíka, rovnako ako výročia odchodov spolutvorcov Vlada Čecha a Pavla Vrbu, sú silnými momentmi. Napínavé, hoci nakoniec márne, bolo hľadanie originálov stratených výtvarných a fotografických podkladov Petra Sísa a Alana Pajera. Rekonštruovaná reedícia však myslím jasne dokazuje, aká výborná muzika to bola i aké štýlové je jej balenie,“ uviedol pre médiá editor reedície Karel Deniš.

Na dvoch LP a dvoch CD ponúka album Svět Hledačů dvanásť skladieb, sú nimi Za krokem žen, Hledám své vlastní já, Rajky, Zmoudření babím létem, Zázak jedné noci, Fotka, Ptáky, když kroužkujou, pouštěj, Šaty z šátků, Nerad mám ráno dým, Známe se dál a Rajky.

 

Zdroj: TASR