Vyjdú reedície albumov Overkill a Bomber od Motörhead

Infomix

Novinky sa dostanú na trh 25. októbra.

Fanúšikovia a fanúšičky už nefungujúcej anglickej kapely Motörhead sa môžu tešiť na reedície jej albumov naprieč jej kariérou. Prvými budú štúdiovky Overkill a Bomber, ktoré obe vyšli v roku 1979. Albumy sa dostanú na trh vo forme deluxe edícií, ktoré budú obsahovať buď dve CD alebo tri vinylové platne s novými remastrovanými nahrávkami i materiálom zo živých vystúpení. Súčasťou setov bude tiež kniha v pevnej väzbe, ktorá bude obsahovať rozhovory, fotografie a memorabílie.

Foto
Albumy sa dostanú na trh vo forme deluxe edícií 25.októbra / facebook.com/OfficialMotorhead

Obe štúdiovky budú zároveň súčasťou boxsetu s názvom 1979. Ten bude obsahovať zmienené albumy na vinylových platniach, ale napríklad aj vzácne nahrávky či nevyužitý materiál. Chýbať tiež nebudú notové listy vybraných piesní, odznaky a program Bomber tour. Reedície aj boxset sa dostanú na trh 25. októbra.

Motörhead sa na hudobnej scéne pohybovali od roku 1975. Na konte majú 22 štúdioviek, z ktorých posledná Bad Magic vyšla v auguste 2015. Medzi ich najznámejšie skladby patria Ace of Spades, Motörhead, Overkill, Bomber či Iron Fist. Umiestnili sa na 26. priečke v rebríčku 100 najlepších hardrockových interpretov histórie podľa televízie VH1. Po úmrtí speváka a basgitaristu Lemmyho Kilmistera v roku 2015 Motörhead ukončili činnosť.

 

Zdroj: SITA