Victoria Linnen a Peter Zbranek sa spojili s detským zborom zo Sabinova

Infomix

Ku coveru piesne You raise me up v podaní huslistky Victorie Linnen, pianistu Petra Zbranka a detského speváckeho zboru vznikol krásny videoklip z kaštieľa.

Vianoce, ten vzácny čas radosti a pokoja, už klopú na dvere. Slovenská huslistka Victoria Linnen si ako poďakovanie pre svojich fanúšikov tento rok pripravila naozaj krásny darček – hudobný videoklip k piesni "You raise me up" od speváka Josha Grobana. Pieseň je cover verziou s klavírnym podkladom v podaní pianistu Petra Zbranka. Dvojica spolupracovala už v minulosti,  napríklad v duete troch piesní od skupiny Coldplay či v  inštrumentálnej verzii skladby "Páslo dievča pávy". Hlasovú zložku tvorí detský spevácky zbor žiakov Súkromnej základnej školy v Sabinove. 
 

Réžie videoklipu sa ujal fotograf a kameraman Raymond Petrik. Natáčalo sa v čarovných priestoroch kaštieľa v Petrovanoch. Všetci zúčastnení priložili ruku k dielu bez nároku na honorár a tak vznikol počin, odzrkadľujúci lásku, priateľstvo a nezištnosť, ktoré sú vzácnymi darmi, a to najmä v tomto neľahkom období. „Klip You raise me up vznikol vďaka ľuďom, ktorí tvoria srdcom. Je až neuveriteľné, že projekt, kde by na realizáciu bolo potrebných 2 – 3 tisíc eur, vytvorili všetci nezištne, s láskou, bez nároku na honorár. Či už išlo o priestory kaštieľa Petrovany, kde sa celý videoklip natáčal, prípravy klavírneho podkladu, nahrávanie hudby v Brec. studio, cez réžiu a tvorbu videoklipu, backstage fotografie od Global Diamonds, vizážistku Tinku - Charm. Studio, kaderníčku Lucku, autobusovú spoločnosť, ktorá zabezpečila dopravu detí, až po prípravu speváckeho zboru žiakov Súkromnej ZŠ v Sabinove pod vedením mojej mamky. Som každý deň vďačná za to, že mám okolo seba tak kreatívnych a srdečných ľudí – priateľov, a že aj vďaka ním môžem tvoriť a posúvať svoje hranice. Ďakujem!“ prezradila huslistka.
 

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE