Viac ako 30 osobností prezradí Rádiu Košice svoje knižné tipy

Infomix

Marec patrí už tradične knihám, na ktoré regionálna jednotka nezabúda.

Knihy dávajú krídla našej fantázii. Aj vďaka nim môžeme prežívať rôzne príbehy, povzbudzovať knižných hrdinov či precestovať celý svet. Alebo si vytvoriť vlastný, v ktorom platia naše pravidlá. V Rádiu Košice si uvedomujeme prínos literatúry, krásnej, vedeckej, populárnej či nekomerčnej a vždy v marci jej už niekoľko rokov dávame priestor každý deň. Nečakajte však rebríčky predajnosti ani odborné recenzie. Desiatky konkrétnych titulov odprezentujú v éteri Rádia Košice zaujímavé osobnosti, nielen z východného Slovenska.  

Aj v roku 2023 sa môžu poslucháči inšpirovať a zároveň si rozšíriť svoje literárne obzory. Nebude to však len o pasívnom počúvaní. Každý deň majú fanúšikovia regionálnej jednotky na Slovensku šancu sa aj zapájať, podeliť s vlastnými obľúbenými knihami či vyhrať knižný balíček, ktorý do súťaže venuje vydavateľstvo Artforum.

Foto

VIAC AKO 30 OSOBNOSTÍ POOTVORÍ DVERE DO SVOJEJ KNIŽNICE

Čo čítajú verejne známe osobnosti, bežní poslucháči Rádia Košice, deti, aká kniha zaujala ľudí, ktorí sa literatúre venujú aj profesionálne, majú čas na knihu aj športovci? Odpovede na tieto otázky prinesie Rádio Košice počas celého marca. 

Rubriku s názvom Knihy, ktoré by sme si mali aspoň raz za život prečítať, vysielame každý pracovný deň o 10.30 hod., 14.30 hod. a 18.30 hod. Cez víkend sa ku knižným tipom môžete vrátiť vďaka reprízam. Všetky odporúčania však nájdete aj v archíve na webe Rádia Košice.