V dražbe ponúknu Princeovu gitaru

Infomix

Do aukcie sa dostanú aj položky od interpretov ako Madonna, Michael Jackson, Whitney Houston, Jim Morrison, The Rolling Stones či David Bowie.

Aukčný dom Julien's Auctions ponúkne v dražbe gitaru zosnulého amerického hudobníka Princea. Spoločnosť v pondelok oznámila, že aukcia sa bude konať 19. a 20. júna v Beverly Hills a tiež online.

Nového majiteľa či majiteľku môže dostať modrá gitara z roku 1984, ktorú vyrobili pre spomínaného muzikanta. Hral na nej v období po vydaní albumu Purple Rain (1984). Hmatník nástroja so zlatým hardvérom zdobia takzvané "love symboly". Podľa aukčného domu je to "jedna z najdôležitejších gitár z Princeovho raného obdobia, ktorá sa kedy dostala do dražby". Podľa odhadov ju predajú za 100-tisíc až 200-tisíc dolárov (v prepočte približne 91-tisíc až 183-tisíc eur). V ponuke budú tiež spevákov oblek, prívesok a topánky.

Foto
Hmatník gitary z roku 1984 so zlatým hardvérom zdobia takzvané "love symboly" / Facebook

Do aukcie pôjde aj ručne písaný text piesne Maxwell's Silver Hammer legendárnych The Beatles z albumu Abbey Road (1969) s poznámkami, úpravami a predchádzajúcimi návrhmi Paula McCartneyho. Predpokladaná suma, za ktorú ho v aukcii predajú, sa pohybuje od 200-tisíc do 300-tisíc dolárov (v prepočte od 183-tisíc až 274-tisíc eur).

V dražbe budú aj položky od interpretov ako Madonna, Michael Jackson, Whitney Houston, Johnny Cash, Jim Morrison, The Rolling Stones, Queen a David Bowie.

 

 

Zdroj: SITA