Tom Jones je najstarším mužom s albumom na prvom mieste

Infomix

Držiteľkou celkového rekordu je už zosnulá anglická speváčka Vera Lynnová; ktorá sa dostala na prvé miesto vo veku 92 rokov.

Sir Tom Jones sa stal najstarším mužom na vrchole britského albumového rebríčka po tom, ako sa jeho nová nahrávka "Surrounded by Time" v piatok umiestnila na prvom mieste. Tento 80-ročný Walesan tým prekonal doterajší rekord Američana Boba Dylana, ktorý vrchol UK Albums Chart obsadil albumom "Rough and Rowdy Ways" vlani v júni, keď mal 79 rokov.

Držiteľkou celkového rekordu je už zosnulá anglická speváčka Vera Lynnová; kompilácia jej najväčších hitov "We'll Meet Again" sa dostala na prvé miesto v roku 2009, keď mala táto umelkyňa 92 rokov.

UK Albums Chart je rebríček najpredávanejších hudobných albumov na území Spojeného kráľovstva. „Ani nedokážem povedať, aký som nadšený. Je úžasné, že mi verejnosť umožnila byť hudobne expresívnym aj v takomto veku a vyjadrila mi podporu. Budem za to navždy vďačný," vyhlásil Jones.

Foto
Si Tom Jones s ocenením za prvé miesto v albumovom rebríčku / facebook.com/SirTomJones

"Surrounded by Time" je jeho 41. štúdiovým albumom a zároveň štvrtým, ktorý obsadil vrcholnú priečku UK Albums Chart. Naposledy takto triumfoval v roku 1999 s platňou "Reload". Novinka obsahujúca 12 prevzatých piesní vyšla 23. apríla.

Tom Jones v skoršom rozhovore pre BBC uviedol, že svoje hlasivky si udržiava v špičkovom stave prostredníctvom zdravej životosprávy a pravidelného cvičenia vrátane visenia dolu hlavou. „Je to však dar od boha," zakončil spevák.

 

Zdroj: TASR