The Rolling Stones varujú Trumpa, aby nepoužíval ich piesne

Infomix

V opačnom prípade by mohol čeliť žalobe.

Anglická kapela The Rolling Stones varuje amerického prezidenta Donalda Trumpa, že by mohol čeliť žalobe, pokiaľ bude aj naďalej používať ich piesne v rámci svojej predvolebnej kampane. Na minulotýždňovom predvolebnom zhromaždení prezidenta v Tulse v americkom štáte Oklahoma zaznela pieseň You Can't Always Get What You Want. Rovnakú skladbu použil Trump aj počas svojej kampane v roku 2016. Skupina vtedy na Twitteri jednoznačne napísala, že "The Rolling Stones Donalda Trumpa nepodporujú".

Kapela vo vyhlásení spomenula, že jej právny tím spolupracuje s organizáciou na ochranu hudobných práv BMI s cieľom zastaviť používanie jej materiálov na Trumpovej predvolebnej kampani. „BMI v mene Rolling Stones informovala Trumpovu kampaň, že neoprávnené používanie piesní predstavuje porušenie licenčnej zmluvy. Ak Donald Trump bude toto oznámenie ignorovať a naďalej ich bude používať, bude čeliť žalobe za porušenie embarga a prehrávanie hudby, na ktorú nemá licenciu," uviedli Rolling Stones vo vyhlásení.

Iní umelci sa tiež sťažovali na to, že sa ich hudba spája s Trumpovými udalosťami. Rodina zosnulého rockového hudobníka Toma Pettyho uviedla, že vydala príkaz na zastavenie činnosti, keď Trump použil v Tulse jeho skladbu I Won't Back Down. Vo svojom vyhlásení rodina spomenula, že Trump nebol oprávnený, aby použil túto pieseň na svoju kampaň: „Tom Petty a jeho rodina boli odjakživa proti rasizmu a akejkoľvek diskriminácii. Tom Petty by nikdy nebol chcel, aby sa jeho pieseň použila v nenávistnej kampani, pretože rád spájal ľudí."

Kanadský hudobník Neil Young v roku 2018 tiež ostro kritizoval Trumpa, keď zistil, že napriek jeho želaniu použil jednu z jeho piesní na stretnutí voličov.

 

Zdroj: SITA