The Next Regime a ich česko-slovensko-americký mix popu a elektroniky

Infomix

Veselá päťčlenná formácia predstavila dve nové skladby aj s videoklipmi.

Päťčlenná formácia predstavuje česko-slovensko-americký mix popu a elektroniky a rôzne svety spojené spoločnou láskou k hudbe a podobným videním sveta. Dominik Feri je jeden z najznámejších českých influencerov (@choco_afro) a najmladší poslanec v parlamente. So Slovákom Mirom Mrázom, bratmi Jiřím a Martinom Ďurovičovcami a americkým hudobným producentom Ianom Kelovskym sa stretli v Prahe a založili kapelu THE NEXT REGIME.

Miro Mráz je Slovák niekoľko rokov žijúci v Prahe a pracujúci vo filmovej brandži. Na Slovensku vyštudoval konzervatórium, neskôr účinkoval v divadlách, seriáloch, či napríklad v muzikáli Fontána pre Zuzanu. Neskôr sa dostal spred kamey za kameru a založil si castingovú agentúru Castingofka, s ktorou obsadzuje známe české filmy a reklamy. Príležitostne ho môžete vidieť v menších roliach v rôznych filmoch, je to jeho hobby. Spolupracoval tiež so zoskupením S Hudbou Vesmírnou a účinkoval v Je Nám Teplo, je za videoklipom Liny Mayer - This Time, či režíroval videoklip Richarda Mullera - Adieu Adele. Na starosti si vzal aj video produkciu videoklipov kapely THE NEXT REGIME.

THE NEXT REGIME, medzinárodná kapela so slovenskými textami, ako prvý prinášajú videoklip k singlu "V raji", ktorý vypovedá o dekadencii klubovej scény. Natáčanie prvého videoklipu sa obišlo bez komplikácii, dokonca sa skončilo skôr ako sa očakávalo, čo sa pri natáčaní tak často nestáva. Ako hovorí kapela: „V tomto prípade to bola aj škoda, lebo sme tam mali krásne tanečníčky a herečky.”

Až tak hladko to ale nešlo s natáčaním druhého videoklipu “Hudba v Nás”, ktorý odpovedá realite viac, ako si len divák môže myslieť. Scenár musel režisér upravovať doslova a do písmena “za jazdy”, nakoľko Dominik mal po piatkovej noci „virózu“ a kapela sa pri natáčaní musela zaobísť bez neho. Zatiaľ čo sa Dominik liečil, kapela si užívala epický deň.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE