Takto znie transformácia českých Sebastian

Infomix

Emotívna novinka Nevinná je predzvesťou ich nového albumu.

Foto

Česká formácia Sebastian si v poslednom období prechádza zmenami a počuť to najmä v jej zvuku. Už viac neplatí, že sú len rádiovou kapelou pre teenagerov, a postupným prerodom si Sebastian Navrátil, Dominik Smutný a Ondřej Turták budujú renomé uznávanej a rešpektovanej skupiny, ktorá to dokazuje predovšetkým na koncertných pódiách. Pritvrdili v hudbe, v textoch sa frontman a autor opiera o zložitejšie témy a životné skúsenosti, a presvedčiť nás o tom môžu novým singlom Nevinná, ktorý vydávajú spoločne s kapelou Poetika.

„Pieseň vznikla začiatkom roka, vtedy ešte s inou slohou a spontánnym refrénom, ktorý som zaspieval na prvý pokus,“ hovorí Sebastian o prvých riadkoch a tónoch singlu Nevinná, ktorý dostal svoju finálnu podobu len nedávno. „Pred dvoma mesiacmi nabrala pieseň ešte väčší význam, keďže som po desiatich rokoch ukončil svoj vzťah. Spolu s Ondrom Brejškom z Poetiky sme prepísali slohy do terajšieho znenia, aby vystihovali moje aktuálne pocity,“ dodáva Sebastian s tým, že novinka nie je iba o smútku, ale aj o oslobodení a sile ísť ďalej.

„So Sebom sme kamaráti už dlhšiu dobu, a tak keď nás oslovil, obzvlášť do songu, ktorý je v tej rockovej polohe, tak sme na tom hneď začali robiť. Mňa totiž tvrdší štýl hudby baví a Sebovi táto poloha neskutočne sedí,“ hovorí frontman Poetiky Ondřej Brejška.

O dramatické a vizuálne podmanivé stvárnenie videoklipu sa postaral skúsený Ondřej Kudyn, ktorému sa podarilo natočiť veľmi zaujímavú snímku symbolizujúcu ťažké životné situácie. „Natáčanie bolo fajn, ale trvalo od rána až do nočných hodín. Najťažšie bolo točenie spoločnej scény oboch kapiel, pretože sme si nechali vyrobiť miestnosť, ktorá sa v ten moment v podstate premenila na skleník. To teplo bolo neznesiteľné,“ doplňuje Sebastian, ktorého slová potvrdzuje aj frontman hosťujúcej kapely. „Bola to taká sauna s okienkom, cez ktoré sa natáčalo. Nedalo sa tam moc dýchať a asi každých 20 sekúnd musela pribehnúť make-up artistka, lebo sme vyzerali, akoby sme práve vyšli zo sprchového kúta,“ uzatvára spomienku na nakrúcanie Brejška.

Novinka je najnovším počinom kapely Sebastian z ich očakávaného albumu, ktorý vyjde 22. októbra.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE