Študentky spevu z Košíc zverejnili skladby na Youtube

Infomix

Piesne sú z dielne autorskej dvojice Paľo Kusý a Štefan Svetský, ktorí sú trojnásobní finalisti Košického zlatého pokladu.

Súčasná pandemická situácia nepraje mladým začínajúcim umelcom, ktorí nemôžu koncertovať a tak hľadajú rôzne formy prezentácie na hudobných sieťach. Študentky spevu Viktória Faková a Claudia Ferencová na Súkromnom hudobnom a dramatickom konzervatóriu Požiarnicka v Košiciach sa rozhodli využiť príležitosť, ktorú im ponúka hudobný projekt a koncom roka zverejnili piesne na hudobných sieťach, ako sú Youtube ART, Spotify, Amazon Music, Soundcloud, Bandcamp. Najskôr v októbri vydali piesne "Ja chcem byť NAJ" (Claudia) a "Ty si môj BATMAN" (Viktória) a 17. decembra mala na Spotify premiéru Viktória s piesňou "Tančiť pre radosť".

Piesne sú z dielne autorskej dvojice Paľo Kusý a Štefan Svetský, ktorí sú trojnásobní finalisti Košického zlatého pokladu. Všetky skladby sa nahrávali u Paľa v jeho v hudobnom štúdiu Esprit Košice,  v ktorom dáva mimoriadnu príležitosť aj začínajúcim interpretom a kapelám. Podpora interpretov za súčasnej komplikovanej pandemickej situácie je aj  cieľom hudobného projektu S4S Music Platform.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE