Stevon vydal debutový album REMEMBER

Infomix

Album obsahuje 12 songov, väčšina má elektrodynamický, dokonca až symfonický charakter.

Vo štvrtok 5. marca nám Stevon v štúdiu Rádia Košice opisoval svoj pripravovaný album „REMEMBER“. Dnes je už realitou. V nedeľu, 15. marca, predstavil nový song "I Can Feel" spolu s albumom, ktorý je už oficiálne v predaji. Po roku strávenom so slúchadlami na ušiach sa dostal k finalizovaniu. „Investoval som doň takmer všetok voľný čas. Hudbe som sa venoval aj na dovolenkách,“ prezradil s úsmevom Stevon.

Album obsahuje 12 songov, väčšina má elektrodynamický, dokonca až symfonický charakter. Rádio Košice sa stalo oficiálnym mediálnym partnerom albumu. „Album spolu s videoklipmi som tvoril na atypických hudobných prvkoch a témach. Nad celou tvorbou som dlho a hlavne hlboko premýšľal. Začalo sa to songom One Way Ticket, ktorý ešte len predstavím začiatkom budúceho mesiaca. Je to futuristický príbeh, v ktorom ľudia opisujú svoje bytie a prosia o návrat na zem...Pieseň naspieval powermetalový spevák Matt Rain z Košickej skupiny Ravenclaw. Spoločne sme pripravili aj text.  Bol to najnáročnejší song, či už hudobne a textovo, v rámci klipu aj strihovo. Tvorili sme ho viac ako rok," opisuje Stevon.

„Ďalším songom I Can Feel, ktorý som už odpremiéroval, sa mi začala rysovať kostra albumu. Prvú minútu som skladal asi týždeň, potom to už išlo samo. I Can Feel je eko-song ktorý hlavne spolu s videoklipom ukazuje  obrazy nášho sveta z rôznych pohľadov. Veľa kontrastov, odrazov dnešnej doby, nad ktorými by sme sa mali zamyslieť. Všetci s radosťou využívame plody modernej doby. Vidíme však aj temnú stránku tohto príbehu? Snažil som sa tu dokonale prepojiť obraz s moderným elektrodynamickým  zvukom. Postupne po tvorbe ďalších trackov som dospel k názoru, že celú filozofiu zhrniem do slovíčka „REMEMBER“ – nezabudnime prečo tu sme, zamyslime sa, čo je pre nás skutočne dôležité  - o tom bude tento track,“ opísal Stevon vznik novinky I Can Feel.

Album taktiež obsahuje aj single ako „Bad Dream“ a „Take Me To The Stars“. Mladý producent vyjadril veľkú vďaku speváčkam Eme Kovalčíkovej, Adriane Habrdovej a spevákovi Matt Rainovi. „Rovnako tak ďakujem partnerom albumu, Vám Rádiu Košice, za mediálne partnerstvo a taktiež všetkým fanúšikom,“ doplnil Stevon.

Stevon nedávno predstavil videoklip Primal Exit. Počas tohto a budúceho mesiaca ešte vypustí videoklipy One Way Ticket, Remember, letný song Under Ocean s Adrianou Habrdovou. Tento týždeň sa mal uskutočniť krst jeho debutu, no nestane sa tak. „Termín krstu CD, ktorý sa mal uskutočniť dňa 20.3.2020 sa presúva na doteraz nestanovený dátum. Spolu s ďalšími umelcami a DJmi (rapper Stone, DJ Andreas, DJ Maty, DJ Timi, kapelou Unknown a moderátorom Marošom Kubincom) zverejníme nový dátum až sa situácia s korona vírusom upokojí,“ uzavrel Stevo. 

Galéria k článku

O presnom dátume krstu CD a ďalších koncertoch sa môžete dozvedieť na oficiálnej stránke www.stevon.sk, kde si viete aj objednať CD REMEMBER.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE