Stevon predstavuje nový videoklip "Capgras"

Infomix

"Capgrasov klam" je syndróm mylných predstáv, ktorý spočíva v nesprávnej identifikácii ľudí, miest, alebo predmetov.

Stevon len v marci tohto roku predstavil album Remember, ktorého mediálnym partnerom sa stalo aj Rádio Košice. Od jeho vydania sa Stevon nezastavil a aktuálne predstavuje nový videoklip s názvom Capgras. „Chcel som vystihnúť zimné melancholické obdobie, ešte pred Vianocami a udrieť emotívnym songom. S Capgrasom sme sa pekne dlho vyhrávali. Dostali sme zvuk a obraz po ktorom sme túžili. Najväčšia zásluha pri tvorbe klipu patrí určite kameramanovi Marcelovi Smieškovi a herečke Lei Hromjakovej," opísal  klip Stevon    

"Capgrasov klam" je syndróm mylných predstáv, ktorý spočíva v nesprávnej identifikácii ľudí, miest, alebo predmetov. Osoba ktorá týmto syndrómom trpí je v presvedčení, že jeho príbuzný je vymenený za identického dvojníka. S odstupom času sa táto porucha môže dostať do štádia, že človek nespoznáva samého seba. „Nakoľko sme sa vybrali neštandardnú cestu, téma Capgras vznikla až počas samotnej tvorby. Neviazali sme sa na žiadnu konkrétnu myšlienku. Scenár vznikol z obrazov, pri ktorých sme sa hlavne zameriavali na emócie..." dodáva mladý hudobník.

Zaujímavé bolo aj samotné natáčanie. „Prišli nové corona-opatrenia a tak sme vstávali o tretej ráno aby sme v pokoji prekročili okres. Počas točky sa nám pri exterierovkách menila hladina vody. V rámci predprodukcie nám všetko vyšlo na plán B. Stretli sme sa super partia. Poďakovanie určite patrí aj Jakubovi Jožiovi a Jarovi Stupákovi. Asi urobíme aj Behind The Scenes. Keď sme mali zábery na stole, spoločne sme sa zhodli že ide o zaujímavý Capgras, či už pohľadu hlavej hrdinky videoklipu, ale aj diváka, ktorý si môže myslieť že ide o dve rôzne osoby,“ uzavrel Stevon.

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE