Spevák Dušan Havrilla predstavil nový album Citadela

Infomix

Krst novinky s názvom Citadela a jej predstavenie prebehlo v Bratislave i ďalších mestách.

Dušan Havrilla je spevák, textár a muzikant. Nedávno uviedol do života svoj nevšedný debutový sólový album. Nejde pritom o CD, ale o hudobnú knihu s QR kódom odkazujúcim na streamovacie služby.

Dva roky strávené v zákulisí írskych pubov a tri týždne s producentom na liptovskej chalupe. Práve takto opísal Havrilla vznik novinky. Na koncerte v Bratislave ju predstavil spoločne s producentom, vychyteným muzikantom, klaviristom a skladateľom Danielom Špinerom. Ako ďalej prezradili divákom, atmosféru z Írska aj Liptova spoločne preniesli do hudby v podobe zvukov dažďa, praskania ohňa či ďalších autentických ruchov. O master sa postaral Miťo Bodnár. Pod knižnú podobu Citadely sa podpísal dizajnér a ilustrátor Tobiáš Cingeľ. Do albumu prispela niekoľkými textami aj poetka, textárka Silvia Kaščáková.

Pripomeňme, že Dušan Havrilla je rodák z dediny Kuková z okresu Svidník. V albume Citadela tematizuje situáciu, ktorú zažili mnohí Slováci. Na pozadí pesničiek sa odohráva príbeh dvojice emigrujúcej do cudziny. Do krajiny, ktorá je síce svieža a nádherná, protagonistom však chýbajú priatelia, domov i rodina. Zvukové prostredie ôsmich skladieb je akustické bez nadmerných aranžmánov. Dominantným nástrojom je gitara doplnená klávesmi, akordeónom i jemnou elektronikou.

Foto
Nadchádzajúce koncerty / Zdroj: Dušan Havrilla

 

Zdroj: RÁDIO KOŠICE