Speváčka Mista prichádza s novým albumom Cesty života

Infomix

Do textov skladieb vložila témy, ktoré sama prežila, ako napríklad komplikovanosť vzťahov alebo hľadanie pevných hodnôt v živote.

Speváčka Mista prichádza s novým štúdiovým albumom Cesty života. Ten ponúka deväť pôvodných skladieb, sú nimi Deň s tebou, Sme tu len raz, Kam ísť, Nespáľme mosty, Prežijem s láskou, Kyslík, Vstupenka do raja, Každé ráno a Emotions. Hudbu k nim zložil česko-belgický hudobný producent Stano Šimor, ktorý sa zároveň postaral aj o hudobnú produkciu a celkový nový sound.

Zaujímavosťou aj úspechom zároveň je, že osem skladieb na albume má svoj vlastný videoklip s prepracovaným príbehom. To bol tiež dôvod, prečo sa Mista s vydaním albumu neponáhľala a dala si záležať, aby každý príbeh vo videoklipe presne korešpondoval s témou textov, ktoré si sama píše. O réžiu videoklipov sa postaral režisér Tomáš Krejčí, ktorému Mista zverila spracovanie takmer všetkých svojich videoklipov, ktoré majú na You Tube už vyše 1 640 000 zhliadnutí. „Do textov skladieb som vložila témy, ktoré som sama prežila a nad ktorými sa často zamýšľam, ako napríklad komplikovanosť vzťahov alebo hľadanie pevných hodnôt v živote,“ hovorí k textom samotná speváčka. K novému albumu pripravuje aj koncertné turné, na ktoré vyrazí v prvej polovici budúceho roku. Termíny uverejní už čoskoro na svojej stránke.

Mista (*19. 1. 1987, Bratislava, vlastným menom Soňa Šimorová, rodená Soňa Kurucová) vyštudovala konzervatórium a Vysokú školu múzických umení v Bratislave. Bola členkou dievčenského husľového tria Golden Storm, ktoré s pesničkou Daj mi len deň súťažilo v roku 2009 v slovenskom národnom kole piesňovej súťaže Eurovision Song Contest. Rok nato súťažila Soňa Šimorová v národnom kole Eurosongu 2010 sólo s piesňou Emotions, vo finále obsadila druhé miesto za víťaznou Kristínou a skladbou Horehronie. Po rozchode Golden Storm sa presťahovala do Česka a z klasickej hudby presedlala na pop. Kariéru speváčky odštartovala v lete 2011 prvým singlom Rock It (United). V novembri 2012 vydala prvý sólový album Show Me, s ktorým absolvovala trojmesačné turné po Ázii a Európe. V roku 2013 a 2014 vydala ďalšie single Feel the Breze a Go Wild, ku ktorým mala turné po kluboch s americkou speváčkou Keshou. V júli 2016 vydala EP platňu Back 2 Roots.

 

Zdroj: TASR