Sochu Lemmyho Kilmistera chcú v jeho rodisku

Infomix

V prípade schválenia by socha frontmana Motörhead mala stáť na námestí v meste Burslem.

Frontmana a basgitaristu legendárnych britských rockerov Motörhead Lemmyho Kilmistera si chcú v jeho rodisku uctiť sochou.

Lemmy – celým menom Ian Fraser Kilmister – sa narodil v Bursleme, jednom z miest, ktoré je súčasťou mesta Stoke-On-Trent v Staffordshire, predtým, ako sa spolu s rodinou presťahoval do Newcastle-under-Lyme. Väčšiu časť svojho detstva prežil vo Walese ešte pred založením skupiny Motörhead v roku 1975.

Ak plán postavenia sochy schváli mestská rada Stoke-on-Trent, umiestniť by ju chceli na námestí v Bursleme. Autorom sochy by mal byť Andy Edwards, ktorý vytvoril napríklad svetoznámu sochu Beatles na nábreží Liverpoolu.

Foto
Takto by mohla vyzerať socha a jej umiestnenie v rodisku Lemmyho Kilmistera / stokesentinel.co.uk

Podľa portálu StokeOnTrentLive by socha zobrazovala speváka v počiatočnom období kapely ako spieva a zároveň hrá na basgitare. Stáť by mala na podstavci, na ktorom bude logo Motörhead spolu so sloganom kapely, osobnými a kariérnymi údajmi spolu s venovaním a menami 100 fanúšikov a celebrít, ktoré projekt podporili.

V plánovacej žiadosti o umelecké dielo, ktorú predložili organizátori, sa uvádza, že nová socha "dá priestoru väčší význam a poskytne verejnosti miesto, kde sa dozvie o jednom z ikonických obyvateľov Burslemu".